AcasăActualitateZILELE MUNICIPIULUI BOTOȘANI - EDIȚIA 2015

ZILELE MUNICIPIULUI BOTOȘANI – EDIȚIA 2015

Primaria municipiului Botosani invita botosanenii sa participe si in acest an la manifestarile organizate de municipalitate, cu ocazia Sarbatorii Sfantului Mare Mucenic Gheorghe, patronul spiritual al orasului Botosani.

In ziua de joi, 23 Aprilie 2015, dupa slujba religioasa oficiata la Biserica Sfantul Gheorghe, Primaria va organiza o acțiune sociala prin care va oferi cetațenilor porții de sarmale, cozonac si vin.
 
De asemenea, in perioada 23 – 26 Aprilie a.c., vor avea loc evenimente prilejuite de Zilele Municipiului Botosani. In Centrul Istoric al orasului, se vor desfasura activitați comerciale, artistice si culturale, care vor impleti tradiționalul cu modernul, oferind fiecarei categorii de varsta si preferințe, momente memorabile.
 
„In aceste zile de sarbatoare pentru orasul nostru, invit toți botosanenii sa fie alaturi de municipalitate si sa participe la evenimentele  care se vor desfasura in Centrul Istoric.  Cu ocazia Zilelor Municipiului Botosani am pregatit o serie de activitați si momente frumoase, pentru toate categoriile de varsta, precum si multe alte surprize pentru cei care vor fi prezenți la aceste manifestari”, a declarat primarul Ovidiu Portariuc.
 
Programul artistic si cultural oferit de organizatorul evenimentului, Consiliul Local Botosani, este realizat cu sprijinul agenților economici si al instituțiilor de cultura subordonate Consiliului Local, al Organizațiilor neguvernamentale din Botosani, precum si al formațiilor si artistilor de muzica populara si usoara. In acest sens, fiecare zi va cuprinde o paleta larga de programe si manifestari, incepand, in special cu orele 17:00. 
 
Mentionam faptul ca Filarmonica de Stat Botosani si Teatrul “Mihai Eminescu” vor oferi in zilele de 24 si 25 Aprilie spectacole gratuite pentru botosaneni. De asemenea, Teatrul pentru Copii si Tineret “Vasilache” va oferi un spectacol dedicat celor mici, sambata, 25 Aprilie a.c., incepand cu orele 11:00, pe scena amenajata in  Centrul Istoric.
 

Va atasam alaturat programul dedicat Zilelor Municipiului Botosani, eveniment desfasurat in intervalul 23 – 26 Aprilie 2015, in Centrul Istoric al orasului.

 
comunicat, Primaria Botosani

1 COMENTARIU

  1. Castiguri din prima luna! 100-285 de euro lunar! Cautam urgent colaboratori care vor sa castige 100 de euro lunar (part-time) sau 285 euro lunar (full-time), acum, din prima luna! Oferta este pentru toate localitatile tarii. Lucrati in timpul liber sau full-time, la alegere. Activitatea este foarte usoara. Cerem si oferim seriozitate maxima! Pentru mai multe informatii, solicitati acum detalii unuia dintre membrii echipei noastre, la una dintre adresele noastre de email: [email protected]

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

Sorin Bozdon on Locuri de munca in Germania
Mai terminati odata! on 23 august 2013 – Vine Apocalipsa!
MUIE ROMANIA !!! on MODIFICARI la Codul Rutier
virginia manu on PILDA ZILEI: Te-am invatat
liviu cioroaba on SFORAITUL poate ucide!
virginia manu on PRINTESA DIANA, asasinata!
INSURATELU VIORICA on 48 de romani CAPTIVI in LIBIA
Zugravescu Mihaela B on Cautam colaboratori!
eleonora hreniuc on DOAR O VORBA: Parloaga din ograda
Ziarul Adevarul on BANCUL ZILEI: Acelasi material
Sebastian Butu on FENOMEN RAR in decembrie 2013!
Agentie Matrimoniala on BANCUL ZILEI: Agentia matrimoniala
Eutanasiati Maidanez on FAMILIA LUI IONUT, atacata de caini!
ionescu crenguta on COJILE DE BANANE fac minuni!
Anunturi Libertatea on SERBAN HUIDU revine in televiziune!
TRAIAN TANASA on Pacalelile de 1 APRILIE!
Mocanu Nicolae on A murit din cauza unui OU!
IACOB VIOREL on ANUNT DE ANGAJARE
motoc cristian on POLITISTII incep PROTESTE !
Mitrea Stefan on POLITISTII incep PROTESTE !
Doina Balasa on Dolarul a luat viteza
gh. hreapca on DRUM BUN, PRIETEN DRAG!
gh. hreapca on DRUM BUN, PRIETEN DRAG!
nicu stratulat on DRUM BUN, PRIETEN DRAG!
un alegator on Surpriza la BALUSENI!
un pnlist on Surpriza la BALUSENI!
STEFAN ELENA on Surpriza la BALUSENI!
lingau elena stefan on Surpriza la BALUSENI!
lingau elena stefan on Surpriza la BALUSENI!
psihanalistul on Surpriza la BALUSENI!
ion ursu on Surpriza la BALUSENI!
fatalau nechifor ioan on Surpriza la BALUSENI!
fatalau nechifor ioan on Surpriza la BALUSENI!
ion ursu on Surpriza la BALUSENI!
ion ursu on Surpriza la BALUSENI!
fatalau nechifor ioan on Surpriza la BALUSENI!
STEFAN ELENA on Surpriza la BALUSENI!
STEFAN SILVIU CRISTIAN on Surpriza la BALUSENI!
STEFAN SILVIU CRISTIAN on Surpriza la BALUSENI!
STEFAN SILVIU CRISTIAN on Surpriza la BALUSENI!
lingau elena stefan on Surpriza la BALUSENI!
UN PRIETEN on Surpriza la BALUSENI!
ion ursu on Surpriza la BALUSENI!
ion ursu on Surpriza la BALUSENI!
ion ursu on Surpriza la BALUSENI!
STEFAN ELENA on Surpriza la BALUSENI!
STEFAN ELENA on Surpriza la BALUSENI!
ion ursu on Surpriza la BALUSENI!
STEFAN ELENA on Surpriza la BALUSENI!
IOAN NECHIFOR on Surpriza la BALUSENI!
ion ursu on Surpriza la BALUSENI!
CORURILE DE COPII on Surpriza la BALUSENI!
IOAN NECHIFOR on Surpriza la BALUSENI!
IOAN NECHIFOR on Surpriza la BALUSENI!
Spridon Cristian on ANUNT DE ANGAJARE
Spridon Cristian on ANUNT DE ANGAJARE
cursurigratisonline on Euro scade spre 4,55 lei