ZILELE MUNICIPIULUI BOTOȘANI – EDIȚIA 2015

Primaria municipiului Botosani invita botosanenii sa participe si in acest an la manifestarile organizate de municipalitate, cu ocazia Sarbatorii Sfantului Mare Mucenic Gheorghe, patronul spiritual al orasului Botosani.

In ziua de joi, 23 Aprilie 2015, dupa slujba religioasa oficiata la Biserica Sfantul Gheorghe, Primaria va organiza o acțiune sociala prin care va oferi cetațenilor porții de sarmale, cozonac si vin.
 
De asemenea, in perioada 23 – 26 Aprilie a.c., vor avea loc evenimente prilejuite de Zilele Municipiului Botosani. In Centrul Istoric al orasului, se vor desfasura activitați comerciale, artistice si culturale, care vor impleti tradiționalul cu modernul, oferind fiecarei categorii de varsta si preferințe, momente memorabile.
 
„In aceste zile de sarbatoare pentru orasul nostru, invit toți botosanenii sa fie alaturi de municipalitate si sa participe la evenimentele  care se vor desfasura in Centrul Istoric.  Cu ocazia Zilelor Municipiului Botosani am pregatit o serie de activitați si momente frumoase, pentru toate categoriile de varsta, precum si multe alte surprize pentru cei care vor fi prezenți la aceste manifestari”, a declarat primarul Ovidiu Portariuc.
 
Programul artistic si cultural oferit de organizatorul evenimentului, Consiliul Local Botosani, este realizat cu sprijinul agenților economici si al instituțiilor de cultura subordonate Consiliului Local, al Organizațiilor neguvernamentale din Botosani, precum si al formațiilor si artistilor de muzica populara si usoara. In acest sens, fiecare zi va cuprinde o paleta larga de programe si manifestari, incepand, in special cu orele 17:00. 
 
Mentionam faptul ca Filarmonica de Stat Botosani si Teatrul “Mihai Eminescu” vor oferi in zilele de 24 si 25 Aprilie spectacole gratuite pentru botosaneni. De asemenea, Teatrul pentru Copii si Tineret “Vasilache” va oferi un spectacol dedicat celor mici, sambata, 25 Aprilie a.c., incepand cu orele 11:00, pe scena amenajata in  Centrul Istoric.
 

Va atasam alaturat programul dedicat Zilelor Municipiului Botosani, eveniment desfasurat in intervalul 23 – 26 Aprilie 2015, in Centrul Istoric al orasului.

 
comunicat, Primaria Botosani

1 COMMENT

  1. Castiguri din prima luna! 100-285 de euro lunar! Cautam urgent colaboratori care vor sa castige 100 de euro lunar (part-time) sau 285 euro lunar (full-time), acum, din prima luna! Oferta este pentru toate localitatile tarii. Lucrati in timpul liber sau full-time, la alegere. Activitatea este foarte usoara. Cerem si oferim seriozitate maxima! Pentru mai multe informatii, solicitati acum detalii unuia dintre membrii echipei noastre, la una dintre adresele noastre de email: ionelatanase04@yahoo.com

Comments are closed.

Politica de comentarii : Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material.


Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.


Site-ul http://www.reporterul.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.