PENNY MARKET da drumul la ANGAJARI ! Primele posturi scoase la concurs

Botosanenii vor avea, pana la sfarsitul acestui an, un nou supermarket. Este vorba de Penny Market, la constructia caruia se lucreaza de zor, si care a inceput si pregatirile pentru angajari.

Deja, un prim anunt de angajare a fost postat de firma care detine lantul de magazine german.

Cei de la Penny Market incep angajarile cu posturile de sef sectie si sef departament, urmand ca, nu peste mult timp, sa apara si anunturile de angajare pentru restul personalului.

Pentru postul de SEF de SECTIE i se cere candidatului: sa fie absolvent de studii superioare/medii, sa aiba personalitate energica si gandire pozitiva, rezistenta la efort fizic mediu, ritm de lucru alert, sa aiba experienta in domeniul comercializarii cu amanuntul a produselor alimentare, sa dea dovada de amabilitate in relatia cu clientul, capacitate foarte buna de comunicare, atentie distributiva, capacitate rapida de decizie, experienta in lucrul in echipa, orientare catre rezultate. Mai trebuie sa aiba cunostinte bune de Word si Excel.

Cel care va ocupa acest post va avea urmatoarele RESPONSABILITATI:
-Coordoneaza si se asigura gestiunea corecta, completa si eficienta a produselor si la casa de marcat
-Coordoneaza si asigura implementarea corespunzatoare a standardelor de calitate privind deservirea
clientilor de catre personalul aflat in subordine
-Raspunde de implementarea standardelor de siguranta si securitate a produselor

Pentru postul de SEF DEPARTAMENT, candidatul are sanse de a-l ocupa, daca:
– este absolvent de studii superioare;
– are experienta in retail;
– are experienta in coordonarea unei echipe;
– dovedeste capacitate foarte buna de comunicare ;
– are capacitate rapida de decizie;
– detine bune capacitati organizatorice;
– dovedeste orientare catre rezultate;
– are putere de convingere si motivare a echipei;
– stapaneste bine Limba Engleza/Germana
– are cunostinte solide Word, Excel

Responsabilitatile care ii revin celui ce va ocupa postul de sef departament sunt:
– coordoneaza si asigura conducerea comercial-economica a punctului de lucru,
– coordoneaza si se asigura gestiunea corecta, completa si eficienta a produselor (primirea, pastrarea si eliberarea de bunuri aflate in gestiunea Societatii)
– coordoneaza si asigura implementarea corespunzatoare a standardelor de calitate privind deservirea clientilor de catre personalul aflat in subordine.
– asigura managementul personalului, coordonarea echipei si planificarea schimburilor angajatilor ;
– pregatirea, derularea si evaluarea inventarelor;
– asigura implementarea si gestiunea sistemului de management al sigurantei alimentului (SMSA) la nivelul punctului de lucru

Constructia magazinului Penny Market se desfasoara pe un teren ce a apartinut societatii Elsaco, vizavi de autogara Priscom. Suprafata ocupata de acesta va fi de aproximativ 1.300 de metri patrati.

Politica de comentarii : Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material.

Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul http://www.reporterul.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.