Locuri de munca in Marea Britanie pentru romani

Angajatori din Marea Britanie anunta o noua oferta de locuri de munca, prin Eures. Oferta se refera la 60 de locuri de munca – ingrijitori persoane.

Pentru 50 de locuri de munca din cele anuntate ca fiind disponibile pentru romani, se cere cel putin un an experienta in domeniu (in cazul femeilor se accepta experienta cu rudele acestora), cunosterea limbii engleze la nivel B1. Se ofera cursuri de pregatire in primele cinci zile. Pe perioada cursurilor, persoanele aplicante vor fi cazate la hotel. Sunt platite 28 de zile de concediu anual, seasigura uniforma la locul de munca si asigurarile obligatorii, plata fiind de 8,10 lire/ora.

Descrierea locului de munca: ingrijirea pacientilor, ajutor la activitatile zilnice, servirea mesei, hranirea pacientilor. Se lucreaza 35 de ore pe saptamana dar exista si posibilitatea de a lucra ore suplimentare.

Pentru alte cinci posturi de ingrijitor persoane, angajatorul ofera salariu de 20.150-25.000 de lire pe an, cazare gratuita in primele doua luni, masina de serviciu, cursuri de conducere gratuite inainte e inceperea lucrurlui, 28 de zile concediu platit pe an, ajutor pentru gasirea unei locuinte. Se cere cunoasterea limbii engleze la nivel B1. si carnet de conducere categoria B.

Descrierea postului : ajutor oferit la imbracat persoanelor, ajutor la curatenie, oferirea tratamentului medicamentos. Se lucreaza in doua ture, 48 de ore pe saptamana.

Pentru alte cinci posturi de ingrijitor se cere cunoasterea limbii engleze nivel B1, carnet de conducere categoria B, abilitati de comunicare, salariul fiind de 2000 de lire brut/luna. Se ofera masina de serviciu, decontarea combustibilului, ajutor opentru gasirea unei locuinte, preluarea de la aeroport, instruire si suport.

Descrierea locului de munca : ajutor la imbracat, spalat, curatenie, preprarea hranei, insotirea la activitati sociale, cumparaturi, oferirea tratamentului prescris.

Cei interesati pot aplica direct prin Eures sau sa se adreseze reprezentantului Eures din cadrul AJOFM Botosani.

Politica de comentarii : Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material.

Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul http://www.reporterul.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.