ASA Targu Mures – FC Botosani 1-0 (LIVETEXT)

Meciul dintre ASA targu Mures si FC Botosani a inceput la 20.30. In acelasi s-a disputat meciul dintre Steaua Bucuresti si CSMS Iasi. ASA Targu Mures a castigat meciul cu FC Botosani din ultima etapa a sezonului regulat, scor 1-0. Unicul gol a fost marcat de George Tucudean, in minutul 14, cu o executie frumoasa. Meciul Steaua-CSMS Iasi s-a incheiat la egalitate, 1-1.

In acest meci formatia gazda a fost aranjata in teren de Adrian Mutu. Ca proaspat antrenor, Mutu s-a lasat singur pe banca. „Briliantul” nu si-a dat nici un minut de joc in acest meci.

In urma acestui rezultat ASA a reusit sa o depaseasca pe CSMS Iasi si sa ocupe ultimul loc de play-off cu 38 de puncte. Moldovenii erau obligati sa castige meciul cu Steaua Bucuresti.

FC Botosani are 26 de puncte si va juca in play-out, unde va avea mari emotii privind retrogradarea.

Filip Jazvic este golgheterul echipei FCM Tg. Mures cu 5 goluri. Attila Hadnagy a marcat de 5 ori pentru Botosani.

Sasa Balic are mai multe cartonase galbene (10) decat orice alt jucator de la FCM Tg. Mures. Gabriel Vasvari a adunat 9 pentru Botosani.

Echipele de start

ASA Targu Mures: Stancioiu – Matei, Constantin Gonzales, Parvulescu – Muresan, Brandan, Voiculet, Jazvic, Tucudean, Dedov.

FC Botosani: Plesca – Dimitrov, Ngadeu, Miron, Popovici – Cucu, Vasvari – Martinus, Cabrera, Fulop – Matulevicius.

LIVETEXT

90′ Meciul s-a terminat! Scor final 1-0!

90’+2 Laurentiu Bus (ASA Tg. Mures) a fost avertizat cu galben.

90’+1 S-au anuntat 3 minute de prelungiri.

88′ Nicolas Gorobsov (ASATg. Mures) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!

84′ Carol Fekete face o schimbare, Nicolas Gorobsov il inlocuieste pe Marius George Tucudean.

84′ Schimbare la oaspeti: Sergiu Popovici e inlocuit de Petre Daniel Ivanovici.

78′ Incearca Sergiu Popovici dar nu nimereste poarta.

77′ FC Botosani ataca prin Stelian Nicolae Cucu. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.

76′ Carol Fekete (ASA Tg. Mures) face schimbare: Laurentiu Busil inlocuieste pe Alexandru Dedov.

75′ Sutul lui Gabriel Vasvari este oprit de bara.

74′ Galben pentru Gabriel Muresan!

74′ Ramiro Costa (ASA Tg. Mures) e aproape de gol, cu o lovitura de cap, dar balonul e respins de apararea adversa.

72′ ASA Tg. Mures respinge lovitura lui Stelian Nicolae Cucu.

73′ Ramiro Costa este avertizat de George Catalin Gaman!

72′ Ofsaid la ASA Tg. Mures.

71′ Marius George Tucudean e ok si revine pe teren.

69′ I se acorda ingrijiri medicale lui Marius George Tucudean de la FCM Tg. Mures si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

70′ Partida este din nou in desfasurare.

69′ Filip Jazvic trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru ASA Tg. Mures.

66′ Gabriel Muresan (ASA Tg. Mures) trimite pe langa poarta.

59′ Iese Pablo Daniel Brandan, intra Ramiro Costa.

58′ Jose David (Botosani) bate un corner.

55′ Attila Hadnagy intra in locul lui Quenten Martinus.

55′ ASA Tg. Mures avanseaza prin Claudiu Voiculet, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.

53′ Gabriel Eugen Matei trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba.

52′ FC Botosani preseaza in atac, dar arbitrul George Catalin Gaman fluiera prompt ofsaid.

52′ ASA Tg. Mures este in ofsaid.

50′ Quenten Martinus (FC Botosani) este avertizat de arbitru.

46′ Jose David ii ia locul lui Istvan Fulop.

46′ Incepe repriza secunda.

PAUZA

45′ E finalul primei reprize.

45’+1 Arbitrul George Catalin Gaman a acordat o lovitura de la colt pentru Botosani. Executa Quenten Martinus.

43′ Botosani are un corner, Quenten Martinusse pregateste sa il execute.

38′ Quenten Martinus (FC Botosani) bate un corner.

36′ George Catalin Gaman ii arata galben lui Paul Parvulescu (ASA Tg Mures)!

36′ George Catalin Gaman ii arata galben lui Paul Parvulescu (ASA Tg.Mures)!

34′ Botosani avanseaza in atac si Gabriel Vasvari reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.

25′ FCM Tg. Mures incearca un atac, dar se fluiera ofsaid.

24′ Arbitrul George Catalin Gaman a acordat o lovitura de la colt pentru FCM Tg. Mures. Executa Pablo Daniel Brandan.

17′ Lovitura de colt pentru Botosani.

14′ Gol! Marius George Tucudean inscrie si isi aduce echipa in avantaj, 1-0!

12′ Claudiu Voiculet (FCM Tg. Mures) executa un corner.

9′ Trage Filip Jazvic dar balonul trece pe langa poarta.

9′ George Catalin Gaman acorda corner pentru FCM Tg. Mures.

1′ George Catalin Gaman fluiera startul meciului!