Home Sport CUM a fost invinsa PANDURII de FC BOTOSANI

CUM a fost invinsa PANDURII de FC BOTOSANI

Meciul dintre FC Botosani si Pandurii s-a incheiat cu un scor favorabil botosanenilor. 2-1 a fost scor final al acestei partide.

Echipele aliniate de tehnicieni:

Pandurii: Stanca – Pleasca, Erico, Momcilovici, Ungurusan- Nistor, Elton da Silva, Anton- Buleica, Matulevicius, Shalaj

Rezerve: Gliwa, Constantin, Sendroiu, Predescu, Iorga, Nicoara, Shamsim
Antrenor: Petre Grigoras

FC Botosani: Curileac – Patache, Ngadeu, Tincu, Browne – Fulop, Danci, Vasvari – Ngankam, Hadnagy, Batin

Rezerve: Lazar, Homei, Ianc, Croitoru, Ivanovici, Codoban, Bordeanu
Antrenor: Leontin Grozavu.

Primul gol a fost marcat in minutul 30, dupa un contraatac, in poarta Pandurilor. A inscris atacantul Paul Batin.

La pauza scorul era tot 1-0, insa egalarea a venit in minutul minutul 50, prin Erico da Silva.

Golul victoriei s-a inscris abia in minutul 85, din penalty, Vasvari fiind cel care a bagat balonul in poata echipei adverse.

Botosanenii au inregistrat astazi victoria de care aveau nevoie, dupa ce doua meciuri la rand au cunoscut infrangerea. Au acum acumulte 24 de puncte in clasament.