Home Sport FC Botosani a invins Ceahlaul Piatra Neamt!

FC Botosani a invins Ceahlaul Piatra Neamt!

A 27-a etapa a Ligii I a fost cu noroc pentru fotbalistii botosaneni, care au reusit sa se impuna in fata celor nemteni, scorul final al meciului  FC Botosani- Ceahlaul Piatra Neamt fiind de 2-0. La pauza era 1-0.

FC Botosani le-a oferit, astfel, celor aproximativ 3.500 de spectatori prezenti pe Stadionul Municipal, satisfactia victoriei.

Cele doua echipe:

FC Botosani : Curileac – Gheorghiu, Tincu, Ngadeu, Acsinte – Bordeianu (Rosu ’46), Vasvari, Croitoru – Russel, Hadnagy, Batin (Ivanovici ’68).
Antrenor: Leo Grozavu.

Ceahlaul Piatra Neamt: Calancea – Gheorghiu, Ichim, Wellyson, Kneif (Margina ’55) – Achim, Tabacariu, Stana – Popadiuc, Balint (Carjan ’69), Stefanescu (Chitsica ’46).

Antrenor: Ze Maria

Cele doua goluri au fost marcate de Hadnagy, in minutul 8, si Ivanovici, in minutul 82.

Primul gol a fost marcat de Hadnagy in urma unei preluari de langa Wellyson, din interiorul careului mic, cu un sut la coltul lung.

Cel de-al doilea gol a fost inscris de Ivanovici printr-un sut de la aproximativ 12 metri.