FC BOTOSANI – ACS POLI TIMISOARA 6-1 Victorie clara pentru gazde (LIVETEXT)

FC Timisoara nu a castigat nici un meci din ultimele 11 meciuri jucate in deplasare, iar FC Botosani „trage” pentru evitarea retrogradarii.

In echipa gazda, Gabriel Vasvari are mai multe cartonase galbene (11) decat orice alt jucator din echipa sa. Cristian Barbut a adunat 8 pentru Poli Timisoara.

Gazdele sunt fara victorie in ultimele doua partide si ocupa locul de baraj in clasament, in timp ce Poli se afla pe pozitia urmatoare, la doua puncte in spatele moldovenilor.

Si banatenii cauta prima victorie dupa mai mult de o luna de zile. Ultimul succes inregistrat de acestia a fost in meciul contra Petrolului, un 1-0 la finalul lunii februarie.

ECHIPE DE START

FC Botosani: Iliev – Patache, Ngadeu, Plamada, Musat – Cucu, Vasvari, Cabrera – Fulop, Hadnagy, Ivanovici

Rezerve: Plesca, Bujor, Ichim, Carralero, Tomozei, Matulevicius, Casado
Antrenor: Alin Bordeanu

ACS Poli Timisoara: Strauss – Iordache, Bocsan, Manu Torres, D. Popescu – Llorente, Ov. Popescu – Barbut, Goga, Hernandez – Elek

Rezerve: Smaranda, Doman, Canu, Melinte, Tchuimeni-Nimely, Pisas, Suarez
Antrenor: Petre Grigoras

Arbitru de centru: Chivulete Andrei Florin
Asistenti: Artene Mihai Ovidiu, Stolanov Sebastian

LIVETEXT

FINAL DE MECI.

90′ – Fluier de final de meci.

90’+2 Vlad Bujor (FC Botosani) este aproape de gol, cu o lovitura de cap, dar balonul este respins de apararea adversa.

90’+1 – Cartonas galben pentru Robert Elek.

90′ – Arbitrul anunta 3 minute de prelungiri.

87′ – Ovidiu Popescu trimite spre poarta, dar scorul ramane neschimbat.

87′ – Alex Nimely trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Poli Timisoara.

87′ – Catalin Doman (Poli Timisoara) bate un corner.

84′ – Lovitura libera pentru Poli Timisoara. Robert Elek suteaza de la aproximativ 25 de metri mult peste poarta.

81′ – GOOOOOOL! A marcat Cabrera pentru FC Botosani. Scor 6-1.

80′ – GOOOOOOOOL! Nou intratul Vlad Bujor mareste diferenta pe tabela de scor. Scor 5-1.

77′ – Schimbare la Poli Timisoara. Iese Dorin Goga si intra Petre Doman.

74′ – Schimbare la FC Botosani. Iese Petre Ivanovici si intra Vlad Bujor.

72′ – Gooool! FC Botosani isi mareste avantajul la 4-1 prin Matulevicius.

70′ – Corner pentru FC Botosani.

70′ – Petre Ivanovici (FC Botosani) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa.

68′ – Schimbare la FC Botosani. Carralero il inlocuieste pe Istvan Fulop.

66′ – Schimbare la Poli Timisoara. Alex Nimelyil inlocuieste pe Javi Hernandez.

66′ – Incearca Petre Ivanovici dar nu nimereste poarta.

65′ – GOOOOL! Proaspatul intrat de la FC Botosani, Matulevicius mareste diferenta de pa tabela de scor. Acum este 3-1.

63′ – Schimbare la FC Botosani. Iese Attila Hadnagy si intra Matulevicius

60′ – Poli Timisoara ataca periculos si Javi Hernandez suteaza pe poarta, dar scorul ramane neschimbat.

55′ – Istvan Fulop (FC Botosani) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.

54′ – Meciul a fost reluat.

54′ – Arbitrul intrerupe meciul pentru a i se acorda ingrijiri medicale lui Gabriel Vasvari.

54′ – Dorin Goga (Poli Timisoara) primeste un cartonas galben.

57′ – Istvan Fulop (FC Botosani) a primit cartonas galben.

50′ – GOOOOOOL! FC Botosani – Poli Timisoara 2-1. A marcat Michael Ngadeu Ngadjui dupa o frumoasa lovitura cu capul. Istvan Fulop a fost cel a batut cornerul.

47′ – Javi Hernandez (Poli Timisoara) executa un corner, dar gazdele pleaca in atac.

46′ – Poli Timisoara face o schimbare. Cristian Melinte in locul lui Claudiu Belu.

46′ – S-a fluierat pentru inceperea celei de-a doua reprize.

PAUZA

45′ – S-a fluierat pentru pauza.

45′ – Arbitrul a anuntat prelungirea primei reprize cu un minut.

44′ – Cartonas galben pentru Cristi Barbut (Poli Timisoara).

42′ –  Gonzalo Cabrera (Botosani) trimite pe langa poarta.

40′ – Scorul se modifica. 1-1, dupa ce Dorin Goga a marcat de la 11 pentru Poli Timisoara.

39′ – FC Timisoara primeste un penalty.

38′ – Gabriel Vasvari (FC Botosani) prinde un sut, dar rateaza tinta.

35′ – Istvan Fulop de la Botosani gaseste un culoar si suteaza, dar mingea trece pe langa poarta.

34′ – Jocul a fost reluat dupa cateva momente de intrerupere pentru ca Nicolae Musat  a fost accidentat.

32′ – Lovitura libera pentru Poli Timisoara de la 35 de metri de poarta gazdelor. Mingea trece pe langa poarta aparata de Iliev.

28′ – Corner pentru FC Botosani, dar portarul Strauss (Poli Timisoara) apara fara nicio problema.

26′ – Cartonas galben Torres de la Poli Timisoara.

23′ – Corner pentru Poli Timisoara. Gazdele resping mingea fara nicio problema.

21′ – GOOOOOOL! FC Botosani conduce cu scorul de 1-0 dupa ce Gabriel Vasvari a reusit sa marcheze de la 11 metri.

20′ – Penalty pentru FC Botosani.

20′ – Singur cu portarul, Cabrera suteaza direct in portar.

17′ – Lovitura libera pentru Poli Timisoara nu creeaza probleme gazdelor.

16′ – Cartonas galben pentru Stelian Cucu.

15′ – FC Botosani ataca, dar sutul lui Petre Ivanovici este deviat in corner.

11′ – Contraatac periculos al celor de la Poli Timisoara, insa Plamada reuseste sa scoata mingea in corner cu capul.

9′ – Fulop este oprit pentru offsaid.

7′ – Sut puternic de pe partea dreapta a lui Fulop, dar mingea trece milimetric pe langa poarta.

3′ – Petre Ivanovici a sutat de pe partea stanga dar portarul Strauss aprins fara nicio problema.

2′ – Cartonas galben pentru Petre Ivanovici pentru simulare de fault.

1′ – FC Botosani a inceput atacul in forta.

1′ – Fluier de inceput de repriza.