FC BOTOSANI – ASA TG. MURES: 1-1! (LIVETEXT)

Duminica, FC Botosani si ASA Tg. Mures isi vor disputa ultimul meci din cadrul turului Ligii 1, de la 18:30.

Partida reprezinta debutul pe banca botosanenilor al lui Cristi Pustai, tehnician revenit in competitia interna dupa plecarea lui Leo Grozavu de la echipa care a reusit o singura victorie in acest sezon.

In schimb, ASA Tg. Mures incearca sa se plaseze pe un loc cat mai bun in campionat, dar Cristiano Bergodi, numit in urma cu doua saptamani principal la Tg. Mures are mari probleme de lot. N’Doye, Ramiro Costa, Stancioiu si Jazvic sunt accidentati, asta in timp ce Golanski este suspendat.

„Vom avea parte de un meci foarte greu la Botosani. Ambele echipe isi doresc victoria, pentru ca vin dupa mai multe etape fara succes”, a declarat Cristiano Bergodi inainte de intalnirea cu FC Botosani.

„Am reusit la fiecare prim meci sa-l castig la echipele la care am fost. Am castigat primul meci si la Gaz Metan, si la Pandurii, dar si la Rapid”, a declarat  Cristi Pustai la conferinta de presa organizata inainte de meciul cu ASA Tg. Mures.

Echipele:

FC Botosani: Iliev, Patache, Plamada, Acsinte, Vasvari, Bordeianu, Batin, Roman, Fulop, Hadgany; antrenor: Cristian Pustai.

ASA Tg. Mures: Viciu, Velayos, Gonzalez, Bejan, Muresan, Balic, Pedro, Kortzorg, Dedov, Brandan, Manolov; antrenor: Cristiano Bergodi.

LIVETEXT

Minutul 01: Fluierul de start al primei reprize.

Minutul 03: Corner pentru FC Botosani.

Minutul 05: Atac al echipei locale din Botosani, dar faza se termina cu trimiterea mingii deasupra portii.

Minutul 10: Cartonas galben pentru Roman de la FC Botosani.

Minutul 14: FC Botosani ataca dar nu reuseste sa finalizeze fazele de joc.

Minutul 15: Presiune la poarta lui Iliev, dar acesta din urma reuseste sa retina mingea fara nicio problema.

Minutul 17: Kortzorg loveste mingea cu capul, dar fara probleme pentru portarul de la FC Botosani.

Minutul 23: GOL pentru ASA Tg. Mures. A marcat Gonzalez.

Minutul 25: Hadgany primeste un cartonas galben.

Minutul 35: Intr-un atac al FC Botosani catre poarta adversa, arbitrul fluiera fault in favoarea oaspetilor.

Minutul 36: Arbitrul fluiera un nou fault in favoarea oaspetilor, contestat atat de jucatori, cat si de spectatori.

Minutul 37: Intr-un atac fulger al gazdelor, Acsinte este faultat. In urma acestui fault, Louis Pedro a primit cartonas galben.

Minutul 41: Atac al jucatorilor de la FC Botosani. Hadgany loveste mingea cu capul, insa portarul oaspetilor o prinde fara probleme.

Minutul 45: S-a fluierat finaluk primei reprize.

PAUZA

Minutul 45: A inceput repriza secunda.

Minutul 46: Echipa locala ataca dar fara a finaliza fazele de joc.

Minutul 50: Jucatorii de la FC Botosani au avut doua cornere, dar nu au reusit sa bage mingea in poarta.

Minutul 53: Hadgany are o ocazie de a egala, dar inainte de a suta la poarta a fost sicanat de un jucator din echipa adversa. Desi s-a cerut lovitura de la 11 metri, arbitrul a aratat continuarea jocului.

Minutul 54: Cartonas galben pentru Bordeianu de la FC Botosani.

Minutul 55: Hadgany cade in careul de 11 metri, dar echipa gazda nu primeste lovitura de la 11 metri.

Minutul 57: Vasvari de la FC Botosani primeste cartonas galben.

Minutul 58: Muresan de la ASA Tg. Mures primeste cartonas galben.

Minutul 65: Acsinte de la FC Botosani primeste cartonas galben, iar echipa oaspete executa o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri.

Minutul 66: Echipa oaspete obtine un corner, dar faza se termina cu bine pentru gazde.

Minutul 69: Schimbare la FC Botosani. Iese Fulop si intra Martinus.

Minutul 73: GOOOOOOL!!!!! FC Botosani a egalat prin Hadnagy.

Minutul 82: Schimbare la FC Botosani. Intra Brata si iese Batin.

Minutul 82: Schimbare la ASA Tg. Mures. Intra Axente si iese Pedro.

Minutul 83: Ocazie uriasa pentru oaspeti. Brandan singur cu portarul, iar Iliev reuseste sa apere sutul atacantului oaspete.

Minutul 86: Schimbare la FC Botosani. Intra Popovici si iese Patache.

Minutul 87: Cartonas galben pentru George Miron de la FC Botosani.

Minutul 90: Se anunta trei minute de prelungiri.

Minutul 93: S-a fluierat finalul meciului.