Home Sport FC BOTOSANI – ASTRA GIURGIU: 0-1 (LIVETEXT)

FC BOTOSANI – ASTRA GIURGIU: 0-1 (LIVETEXT)

FC Botosani joaca acum împotriva Astrei în primul meci al etapei a 25-a. FC Botosani ocupa locul 9, cu 26 de puncte.

Anul trecut, Astra Giurgiu a fost numarul 6 in clasament cu 39 puncte. Acum sunt numarul 1 cu 47 puncte.

Daca William marcheaza impotriva echipei Botosani va fi al 5 gol pentru Astra Giurgiu in acest sezon.
Gabriel Vasvari are mai multe cartonase galbene (9) decat orice alt jucator de la Botosani. Junior Morais a adunat 9 pentru Astra Giurgiu.

Echipele de start:

FC Botosani: Plesca – Dimitrov, Ngadeu, Miron, Popovici – Cucu, Bordeianu – Fulop, Hadnagy, Cabrera – Matulevicius
Rezerve: Iliev, Casado, Carralero, Plamada, Ivanovici, Musat

Astra: Gavrilas – Queiros, Gaman, Dandea, Alves – Teixeira, Seto – Boudjemaa, Boldrin, De Amorim – Alibec
Rezerve: Bosneag, Rosu, Florea, Boubacar, Lovin, Scarlatache, Ionita

LIVETEXT

90′ – Fluier final! Meciul se termina 0-1!

90’+5 – Istvan Fulop (FC Botosani) executa un corner.

90’+4 – George Gavrilas este avertizat de arbitru.

90’+1 – 4 minute prelungiri in a doua repriza.

88′ – Lovitura de colt pentru Astra Giurgiu.

88′ – George Andrei Miron (FC Botosani) a primit  primul cartonas galben.

86′ – Schimbare la oaspeti: Denis Alibec e inlocuit de Alexandru Ionita II.

86′ – Rick de la Astra Giurgiu pare OK acum.

86′ – FC Botosani preseaza in atac, insa sutul lui Attila Hadnagy nu gaseste poarta.

85′ – Rick este accidentat si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

85′ – Carralero ii ia locul lui Sergiu Popovici pentru Botosani.

83′ – Radoslav Dimitrov, de la gazde, vede cartonasul galben.

83′ – Cartonas galben pentru Rick.

82′ – Deivydas Matulevicius (FC Botosani) ia cartonas galben. La al doilea cartonas va fi eliminat.

81′ – Gol! Astra Giurgiu in avantaj, 0-1!

79′ – Istvan Fulop (FC Botosani) prinde un sut, dar rateaza tinta.

78′ – Cristian Pustai face o schimbare, Petre Daniel Ivanovici il inlocuieste pe Gonzalo Cabrera.

77′ – Lovitura de colt pentru Astra Giurgiu.

72′ – Denis Alibec (Astra Giurgiu) a fost avertizat cu galben.

69′ – Istvan Fulop de la Astra Giurgiu are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.

69′ – Schimbare la oaspeti, Daniel Florea il inlocuieste pe William.

69′ – Attila Hadnagy (FC Botosani) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.

66′ – Iese Damien Boudjemaa, intra Boubacar Mansaly.

66′ – Deivydas Matulevicius loveste bara transversala. Ocazie mare pentru Botosani.

66′  – Faza importanta, dar Astra Giurgiu indeparteaza pericolul dupa sutul lui Attila Hadnagy (FC Botosani).

63′ – Eliminare. Takayuki Seto ia al doilea galben in acest meci si e trimis la vestiare!

62′ – Sut bun al lui Gonzalo Cabrera, dar fara rezultat.

61′ – Gonzalo Cabrera (FC Botosani) loveste puternic mingea cu capul, dar se duce in transversala.

61′ – Takayuki Seto (Astra Giurgiu) este avertizat de arbitru.

60′ – Incearca Istvan Fulop dar nu nimereste poarta.

57′ – Istvan Fulop (FC Botosani) executa un corner.

57′ – FC Botosani are un corner, Istvan Fulopse pregateste sa il execute.

55′ – Trage Stelian Nicolae Cucu dar balonul trece pe langa poarta.

52′ -Botosani se grabeste si este surprinsa in ofsaid.

51′ – Astra Giurgiu avanseaza in atac si William reuseste o lovitura frumoasa de cap.

50′ – Denis Alibec (Astra Giurgiu) suteaza, dar rateaza tinta.

48′ – Astra Giurgiu ataca periculos si Rick suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.

46′ – Jose David ii ia locul lui Mihai Catalin Bordeianu.

46′ – Adrian Viorel Cojocaru da startul reprizei a doua!

45′ PAUZA!

45’+2 ArbitrulAdrian Viorel Cojocaru reia jocul.

45’+2 Deivydas Matulevicius a revenit pe teren.

45’+2 Adrian Viorel Cojocaru intrerupe meciul din cauza accidentarii lui Deivydas Matulevicius.

45’+1 Prima repriză este prelungita cu un minut.

42′ Rick (Astra Giurgiu) bate un corner.

37′ – Filipe Teixeira revine pe teren.

36′ – Partida este din nou in desfasurare.

36′ – Jocul a fost intrerupt! Filipe Teixeira (Astra Giurgiu) are nevoie de ingrijiri.

36′ – Galben pentru Mihai Catalin Bordeianu (FC Botosani)

34′ – Astra Giurgiu avanseaza in atac si Pedro Queiros reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.

34′ – Filipe Teixeira (Astra Giurgiu) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa.

32′ – Deivydas Matulevicius trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Stadionul Municipal.

31′ – William (Astra Giurgiu) se afla in ofsaid.

29′ – George Andrei Miron de la Botosani gaseste un culoar si suteaza, dar mingea trece pe langa poarta.

29′ – Arbitrul Adrian Viorel Cojocaru a acordat o lovitura de la colt pentru Botosani. Executa Istvan Fulop.

27′ – Botosani se repede in atac, dar este surprinsa in ofsaid.

26′ – Suteaza Denis Alibec, dar nu nimereste poarta.

25′ – Sutul lui William nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Municipal.

22′ – Valerica Gaman (Astra Giurgiu) primeste un galben.

19′ – Botosani preseaza in atac, insa sutul lui Istvan Fulop nu nimereste poarta.

16′ – William (Astra Giurgiu) trimite pe langa poarta.

15′ – Deivydas Matulevicius (FC Botosani) trimite la poarta, fara rezultat insa.

12′ – Astra Giurgiu ataca prin Filipe Teixeira, insa fara niciun rezultat.

12′ – George Andrei Miron trimite balonul pe poarta, dar fara niciun rezultat.

11′ – Adrian Viorel Cojocaru acorda corner pentru FC Botosani.

10′ – Attila Hadnagy (FC Botosani) loveste mingea cu capul, dar lovitura este respinsa de defensiva.

10′ – Astra Giurgiu avanseaza prin Rick, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.

8′ – Deivydas Matulevicius (FC Botosani) pare a fi in regula si revine pe teren.

7′ – Gonzalo Cabrera (FC Botosani) este surprins in ofsaid.

7′ – Incursiunea lui Istvan Fulop este respinsa de defensiva celor de la Astra Giurgiu.

6′ – I se acorda ingrijiri medicale lui Deivydas Matulevicius de la Botosani si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

5′ – Astra Giurgiu in atac, William trage, dar scorul ramane acelasi.

1′ – Arbitrul a fluierat startul partidei.