FC BOTOSANI – CONCORDIA CHIAJNA 0-3 (LIVETEXT)

FC Botosani joaca acum impotriva Concordiei Chiajna intr-un meci din etapa a treia din play-out.

Moldovenii ocupa locul 4 in play-out, cu 17 puncte, in timp ce formația ilfoveana e pe 5, la o lungime in spatele Botosaniului.

Pe durata ultimelor sase intalniri cu Botosani jucate acasa, FC Botosani a castigat doua, au fost un egal in timp ce Concordia Chiajna a castigat de 3 ori. Diferenta de goluri a fost de 10-8 in favoarea echipei FC Botosani.

Concordia Chiajna nu a castigat nici un meci din ultimele 5 meciuri jucate in deplasare.

Attila Hadnagy este golgheterul echipei FC Botosani cu 5 goluri. Tiberiu Andrei Serediuc a marcat de 4 ori pentru Concordia Chiajna.

Dupa cum insusi antrenorul Cristi Pustai a spus ca va fi un meci greu, fiindca nu mai este acea echipa din decembrie pe care au invins-o  cu 3-0. Acum oaspetii s-au razbunat. Chiar daca cei de la FC Botosani au dominat jocul, din pacate oaspetii au reusit sa marce de trei ori.

ECHIPELE DE START

FC Botosani: Plesca – Patache, Ngadeu, A. Miron, Musat – Vasvari, Cucu – Martinus, Cabrera, Carralero – Hadnagy
Rezerve: Iliev, Roman, Ivanovici, Bordeianu, Popovici, Fulop, Ichim

Concordia Chiajna: Balgradean – Feussi, Tincu, Odibe, Mamele, Bucurica – Giurgiu, Obodo, Pena, Purece – Milevski
Rezerve: Matache, Barboianu, Cristescu, Garcia, Rosu, Adrian Cristea, Purece

LIVETEXT

90′ Final de meci, scor final 0-3.

90’+3 Dan Roman de la gazde este oprit pentru ofsaid.

90’+3 Lovitura de colt pentru FC Botosani.

90’+2 FC Botosani ataca prin Dan Roman. Finalizarea acestuia nu schimba tabela.

90’+1 Cap Attila Hadnagy (FC Botosani), mingea este respinsa.

90’+1 Se arata3 minute de prelungire.

90′ Schimbare la Concordia Chiajna: Cristian Garcia il inlocuieste pe Artem Milevskyi.

89′ Ofsaid la Botosani.

88′ Gol! Concordia Chiajna ia un avantaj confortabil. Scorul devine 0-3 datorita lui Christian Obodo.

87′ Cartonas galben pentru Stelian Nicolae Cucu (FC Botosani).

87′ Istvan Fulop (FC Botosani) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.

86′ Stelian Nicolae Cucu (FC Botosani) trimite balonul pe poarta, dar fara rezultat.

84′ Arbitrul a acordat o lovitura de la colt pentru FC Botosani. Executa Nicolae Musat.

84′ Dan Roman (FC Botosani) suteaza, dar rateaza tinta.

83′ Schimbare la Concordia Chiajna: Stefan Barboianu in locul lui Florin Purece.

82′ Gonzalo Cabrera (FC Botosani) trimite la poarta, dar fara rezultat insa.

81′ Cartoans galben pentru George Andrei Miron (FC Botosani).

80′ Osfaid la Tiberiu Andrei Serediuc (Concordia Chiajna).

80′ Cartonas galben pentru Christian Obodo (Concordia Chiajna).

79′ Cartonas galben pentru Cristian Balgradean (FC Botosani)

79′ FC Botosani este in ofsaid.

77′ Attila Hadnagy (FC Botosani) suteaza, dar rateaza tinta.

75′ Schimbare Concordia Chiajna, Tiberiu Andrei Serediuc il inlocuieste pe Marius Pena.

75′ Dan Roman suteaza dar nu nimereste poarta.

73′ Schimbare la FC Botosani, intra Istvan Fulop in locul lui Quenten Martinus.

72′ Corner pentru FC Botosani.

72′ Mihai Catalin Bordeianu (FC Botosani) loveste bara.

71′ Quenten Martinus (FC Botosani) primeste galben.

70′ Razvan Plesca (FC Botosani) primeste cartonas galben.

70′ Gol! Artem Milevskyi transforma penalty-ul si scorul devine 0-2.

68′ Concordia Chiajna primeste un penalty.

66′ Mihai Catalin Bordeianu (FC Botosani) suteaza, dar rateaza tinta.

66′ Patrice Feussi si-a revenit si se intoarce pe gazon.

64′ Patrice Feussi se tavaleste de durere si jocul este oprit pentru cateva momente.

64′ Cartonas galben pentru Carralero (FC Botosani).

63′ FC Botosani preseaza in atac, insa sutul lui Carralero nu gaseste poarta.

60′ Carralero (FC Botosani) suteaza, dar nu, nu e gol.

60′ Ofsaid pentru Florin Purece (Concordia Chiajna).

54′ FC Botosani are un corner, Quenten Martinusse pregateste sa il execute.

54′ FC Botosani preseaza si Quenten Martinus prinde un sut, blocat de apararea adversa.

53′ Marius Pena de la Concordia Chiajna reuseste un sut, care este blocat insa de apararea de la FC Botosani.

51′ Carralero (FC Botosani) este semnalizat in ofsaid de catre arbitru.

49′ Incearca Mihai Catalin Bordeianu dar nu nimereste poarta.

49′ Llovitura de la colt pentru FC Botosani. Executa Nicolae Musat.

46′ Dan Roman intra in locul lui Andrei Alexandru Patache.

46′ A inceput a doua repriza.

PAUZA

45’+2 S-a fluierat de pauza pe Stadionul Municipal.

45’+1 Michael Ngadeu Ngadjui (FC Botosani) este surprins in ofsaid.

45’+1 Se anunta 2 minute de prelungire pe Stadionul Municipal.

44′ Jocul a fost reluat. Nicolae Musat e ok si revine pe teren.

43′ Galben pentru Patrice Feussi (Concordia Chiajna).

43′ Nicolae Musat este accidentat si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

38′ Suteaza Michael Ngadeu Ngadjui (FC Botosani), dar nu nimereste poarta.

38′ Nicolae Musat (FC Botosani) executa un corner.

33′ Marius Pena de la Concordia Chiajna gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.

32′ Quenten Martinus trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru FC Botosani.

31′ Corner pentru FC Botosani.

31′ Iese Gabriel Vasvari si intra Mihai Catalin Bordeianu.

31′ Se reia partida.

30′ Gabriel Vasvari si-a revenit.

30′ Gabriel Vasvari este accidentat si meciul se intrerupe.

28′ FC Botosani ataca prin Gonzalo Cabrera, dar tabela de scor ramane neschimbata.

27′ Quenten Martinus (FC Botosani) bate un corner.

25′ Sutul lui Florin Purece nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Municipal.

23′ FC Botosani se grabeste si este surprinsa in ofsaid.

22′ Lovitura de colt pentru FC Botosani.

22′ FC Botosani este in atac dar Concordia Chiajna reuseste sa se apere.

20′ Faza importanta, dar FC Botosani indeparteaza pericolul dupa sutul lui Marius Pena (Concordia Chiajna).

15′ Andrei Alexandru Patache (FC Botosani) prinde un sut, dar rateaza tinta.

10′ Gonzalo Cabrera de la Concordia Chiajna are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.

8′ Gol! Artem Milevskyi inscrie pentru Concordia Chiajna, 0-1.

3′ FC Botosani avanseaza in atac si Carralero reuseste o lovitura frumoasa de cap.

1′ Arbitrul George Catalin Gaman a dat startul partidei.