FC BOTOSANI – CSU CRAIOVA: 3-2! (LIVETEXT) Debut cu emotii pentru moldoveni!

FC Botosani, locul 12 in clasament, intalneste, vineri, pe teren propriu, de la ora 20.30, pe CSU Craiova, locul 7, in etapa a 14-a a Ligii 1.

Antrenorul echipei FC Botosani, Cristian Pustai, a declarat, intr-o conferinta de presa inaintea meciului cu CS Universitatea Craiova, ca e timpul ca formatia sa sa castige, deoarece are doar o singura victorie in acest seozn al Ligii 1, informeaza site-ul oficial al gruparii din Botosani.

„Avand in vedere ca este primul joc pe teren propriu din retur, importante sunt punctele puse in joc. Traim un campionat mai aparte, oricat de multe puncte faci, ele se injumatatesc. Prea mult nu te poti desprinde. Ca orice meci disputat acasa, speram sa obtinem punctele puse ina joc. E timpul sa si castigam pentru ca avem doar o singura victorie. Craiova este o echipa in forma, joaca foarte bine in deplasare, o echipa incomoda. Au reusit sa intoarca rezultatul la CFR, este o echipa care are incredere in ea. In ultimele doua deplasari a obtinut sase puncte. Noi vom incerca sa o invingem cu armele noastre pentru ca si noi reprezentam o echipa omogena si e timpul sa incepem sa si castigam. Nu trebuie sa fie un al FC Botosani ci trebuie sa fie echipa FC Botosani, sa fie agresiva in sensul bun al cuvantului, sa aiba incredere ca poate marca, o echipa care sa fie mai puternica la faze fixe, sa nu mai primeasca asa de usor gol, sa fie mai puternica in duelurile unu contra unu si care sa riposteze de cate ori are ocazia”, a spus Cristian Pustai.

ECHIPELE:

FC Botosani: Iliev – Dimitrov, Cordos, Plamada, Acsinte – Vasvari, Cucu – Martinus, Cabrera, Batin – Hadnagy

Rezerve: Plesca, Patache, Popovici, Fulop, Bordeianu, Brata, Roman

CSU Craiova: Balgradean – Achim, Popov, Da Graca, Vatajelu – Baluta, Mateiu, Zlatinski, Ivan – Bawab, Rocha

Rezerve: Straton, Curelea, Bancu, Herghelegiu, Dumitras, Mazarache, Ivanov

LIVETEXT

Minutul 1: A inceput meciul

Minutul 4: GOOOOOOOOOOL!!!!!! 1-0 pentru FC Botosani. A marcat Hadnagy.

Minutul 7: Hristo Zlatinski (CS Universitatea Craiova) executa un corner.

Minutul 10: Gonzalo Cabrera (Botosani) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.

Minutul 12: GOL! CSU Craiova a egalat prin Alexandru Baluta.

Minutul 22: Lovitura libera FC Botosani. Bogdan  Vatajelu (CSU Craiova) a primit cartonas galben.

Minutul 24: Quenten Martinus (FC Botosani) suteaza, dar rateaza tinta.

Minutul 25: Osfaid la Attila Hadnagy (FC Botosani).

Minutul 27: FC Botosani la un pas de a marca din nou prin Attila Hadnagy, insa mingea nu trece linia portii.

Minutul 30: Cartonas galben pentru Vasvari.

Minutul 31: Horatiu Fesnic fluiera ofsaid la CS Universitatea Craiova.

Minutul 31: Nuno Rocha de la Botosani are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.

Minutul 32: FC Botosani ataca prin Florin Acsinte, dar scorul ramane acelasi.

Minutul 32: FC Botosani ataca periculos si Gonzalo Cabrera suteaza pe poarta, insa fara niciun rezultat.

Minutul 34: Lovitura de colt pentru FC Botosani.

Minutul 35: Arbitrul Horatiu Fesnic a acordat o lovitura de la colt pentru FC Botosani. Executa Quenten Martinus.

Minutul 37: Corner pentru CSU Craiova si bate Hristo Zlatinski.

Minutul 39: Cartonas galben pentru Stelian Cucu (FC Botosani).

Minutul 42: GOOOOOOOOL!!!!! pentru FC Botosani. A marcat Hadnagy. 2-1 pentru gazde.

Minutul 45: S-a anuntat prelungirea reprizei intai cu un minut.

Minutul 45: Cartonas galben pentru Stefan Batin (FC Botosani)

Minutul 45+1: S-a incheiat prima repriza.

PAUZA

Minutul 45: A inceput a doua repriza.

Minutul 49: CS Universitatea Craiova are un corner pe care il executa Thaer Bawab.

Minutul 52: Nuno Rocha (CSU Craiova) trimite balonul pe poarta, dar fara rezultat.

Minutul 57: Stefan Batin (FC Botosani) suteaza din careu dar nu nimereste poarta adversa.

Minutul 62: FC Botosani are un corner, executat de Quenten Martinus.

Minutul 63: Schimbare la FC Botosani. Intra Fulop si iese Stefan Batin.

Minutul 72: Atac al FC Botoosani finalizat cu un sut pe langa poarta.

Minutul 76: GOOOOOOOOL!!!! Martinus marcheaza pentru FC Botosani. Acum scorul este 3-1.

Minutul 79: Schimbarte la CSU Craiova. Intra Simon Moise Mazaracheil si iese Alexandru Baluta.

Minutul 81: Carontas rosu pentru Zlatinski (CSU Craiova)

Minutul 83: Schimbare la FC Botosani. Intra Bordeianu si iese Gonzalo Cabrera.

Minutul 85: Dubla schimbare la CSU Craiova. Au intrat Nicusor Bancu si Valentin Iliev si au iesit Thaer Bawab si Alexandru Mateiu.

Minutul 88: Schimbare la FC Botosani. A intrat Dan Roman si a iesit Martinus.

Minutul 89: S-au anuntat 3 minute de prelungiri.

Minutul 90+2: Gol pentru CSU Craiova. A marcat Virgil Andrei Ivan. Acum scorul este de 3-2.

Minutul 90+3: Fluier final.