FC BOTOSANI – DINAMO BUCURESTI 1-2: Stoican mizeaza pe tineri in ultimul meci al sezonului! (LIVETEXT&FOTO)

Acest meci nu mai reprezinta nicio miza pentru Dinamo, care si-a asigurat locul 4 in aceasta editie de campionat. Tocmai de aceea, antrenorul Flavius Stoican a lasat deja in concediu nu mai putin de opt fotbalisti care, de regula, jucau titulari.

Meciul FC Botosani – Dinamo Bucuresti face parte din ultima etapa a Ligii 1, a XXXIV-a.

CLICK PE POZA PENTRU A VEDEA GALERIA FOTO!

In aceasta partida nu au fost convocati Balgradean, Naumovski, Grigore, Thicot, Matei, Elton, C. Munteanu si Tucudean. Pentru a completa lotul de 18 in deplasarea la Botosani, Flavius Stoican aduce mai multi fotbalisti de la Dinamo II, satelitul care evolueaza in Liga a III-a. Tucudean si Matei sunt suspendati pentru ultimul meci al acestui sezon.

ECHIPELE DE START

FC Botosani: D. Lazar – C. Dinu, R. Tincu, Sg. Oltean, Acsinte – M. Croitoru, Codoban, Ghinga – Fulop, Stojkov, Cirjan

Rezerve: Curileac – Juncanaru, Patache, Danci, Vertelis, V. Bordeanu, Hadnagy

FC Dinamo: Samoila – Rus, Ad. Popa, H. Crisan, Barboianu – V. Lazar, Boubacar, I. Serban, D. Rotariu – J. Thomas, Bilinski

Rezerve: Mutiu – Fai Collins, Nedelcearu, S. Dobre, Tircoveanu, D. Buia, Velici

LIVETEXT

Minutul 01: INCEPUT DE MECI

Minutul 02: Bilinski trimite periculos spre poarta, dar este blocat de fundasii Botosaniului cu pretul unui corner.

Minutul 03: Trei lovituri de colt consecutive pentru Dinamo, dar fara urnari pe tabela de marcaj

Minutul 04: Lazar intervine, sub transversala, la o minge deviata de unul dintre colagii lui

Minutul 09: Gazdele beneficiaza de o lovitura de la coltul terenului, intervin cu siguranta fundasii lui Dinamo

Minutul 12: Lovitura libera pentru FC Botosani. Marius Croitoru finalizeaza in plasa laterala a portii aparate de Samoila

Minutul 15: Meci extrem de echilibrat la Botosani, ambele formatii parand extrem de interesate de rezultat

Minutul 17: Penalti pentru FC Botosani, dupa un hent comis de Adrian Popa.

Minutul 18: GOOOOOOL!!!! FC Botosani – Dinamo 1-0. Fulop a transformat lovitura de pedeapsa

Minutul 21: Dinamo este usor dominata de gazde

Minutul 25: GOOOL!!! FC Botosani – Dinamo  1-1. Bilinski marcheaza cu capul un gol de la aproximativ 5 metri

Minutul 31: Cartonas galben pentru Mansaly Boubacar, de la Dinamo

Minutul 34: Croitoru primeste cartonas galben

Minutul 35: Dorin Rotariu trimite periculos cu capul, mingea trecand putin pe langa poarta aparata de Lazar

Minutul 38: Croitoru trage in lovitura libera la coltul lung, Samoila respinge greu in corner

Minutul 40: Ciprian Dinu se demarca la coltul scurt, la o faza fixa a gazdelor, mingea ocoleste spatiul portii lui Dinamo

Minutul 54: Ghinga apare la finalizare din linia a doua, dar rateaza executia

Minutul 57: Rus il blocheaza pe Carjan in ultimul moment, Samoila se repliaza si retine un balon ce se indrepta periculos spre poarta

Minutul 58: Schimbare la Dinamo. Serban Ionut a fost inlocuit cu Andrei Tarcoveanu

Minutul 59: Schimbare la FC Botosani. A iesit Carjan si a intrat Hadnagy

Minutul 62: Bilinski nu reuseste sa profite de o iesire neinspirata a lui David Lazar. Polonezul finalizeaza in plasa laterala

Minutul 64: Marius Croitoru ii paseaza lui Hadnagy care suteaza in bara transversala, insa mingea sare la Samoila si prinde mingea

Minutul 66: Thomas patrunde periculos spre poarta, centreaza in forta, dar Lazar prinde mingea

Minutul 72: Penalty pentru Dinamo. Barboianu este faultat in careu

Minutul 73: Dinamo rateaza lovitura de la 11 metri. Valentin Lazar trage pe jos, dar portarul gazdelor respinge, mingea ajunge la Bilinski, care reia cu capul, dar din nou portarul lui FC Botosani respinge

Minutul 73: Stojkov primeste cartonas galben

Minutul 76: Hadnagy scapa pe partea dreapta, trage pe jos, dar Samoila nu are nici o problema si retine

Minutul 78: GOOOL!!! FC Botosani – Dinamo 1-2. Bilinski patrunde printre fundasii adversi si il invinge pe Lazar cu un sut plasat la coltul lung

Minutul 80: Barboianu primeste galben

Minutul 81: Schimbare la Dinamo. Stojkov iese, intra Juncanaru

Minutul 82: Schimbare la Dinamo. Dobre in locul lui Bilinski

Minutul 90: S-au anuntat 4 minute de prelungiri

Minutul 90+2: Lovitura libera periculoasa pentru FC Botosani, irosita de Marius Croitoru

Minutul 90+4: FINAL DE MECI