FOTBAL, LIGA I: FC BOTOSANI – OTELUL GALATI 3-1! Victoria gazdelor ii poate duce pe oaspeti in liga secunda! (LIVETEXT; GALERIE FOTO)

Echipa locala are ocazia de a razbuna infrangerea suferita in tur. Mai ales ca FC Botosani se afla, din nou, „in pasa buna”.

Otelul Galati este obligata sa se impuna in deplasarea de la Botosani, situatia galatenilor fiind complicata si de victoria reusita de FC Brasov cu Dinamo. Otelul poate iesi din zona retrogradarii si poate acumula 34 de puncte in eventualitatea unei victorii. Misiunea pare a fi una destul de complicata pentru elevii lui Lienen, galatenii izbutind doar trei victorii pe teren strain in acest sezon.

CLICK PE POZA PENTRU A VEDEA GALERIA FOTO!

FC Botosani ocupa o confortabila pozitie 8 in clasament gratie punctelor obtine in startul campionatului si la inceputul returului. Cu o victorie in meciul de astazi, Botosani o poate egala la puncte pe CFR Cluj, moldovenii urmand a strange 42 de puncte in eventualitatea unui succes.

In tur, Otelul s-a impus cu 2-1. Carjan a deschis scorul pentru Botosani in minutul 9, dar Miselaricu (min. 47) si Henrique (min. 79) au adus victoria gazdelor.

ECHIPELE DE START

FC Botosani: Lazar – C. Dinu, Oltean, Tincu, Acsinte – Codoban, Vasvari – Croitoru, Stojkov, Fulop – Hadnagy

Rezerve: Perianu, Ghinga, Cirjan, Zivkovic, Vertelis, Danci, Patache

Otelul Galati: Goicoechea – Milea, Tritz, Sirghi, Miselaricu – Filip, Armando Cooper, Prestia, Lovin – Popescu, Astafei

Rezerve: Tadas, Diego, Giurgiu, Sipovic, Djumo, Zaharia, Tudorie

LIVETEXT

Minutul 90+3: FINAL DE MECI.

Minutul 90+2: GOOL!!! 3-1! Oaspetii reusesc sa dea golul de onoare prin Asaftei.

Minutul 90: Repriza secunda este prelungita cu 3 minute.

Minutul 87: Ultima schimbare si la FC Botosani. Capitanul Marius Croitoru este inlocuit cu Sebastian Ghinga.

Minutul 86: Lovitura libera pentru FC Botosani de pe partea dreapta de atac.

Minutul 83: Tudorie nu il poate bate pe Lazar cu un sut din interiorul careului.

Minutul 82: Corner. Danci trage din prima, Goicoechea nu poate retine si acorda corner.

Minutul 81: Astafei nu reuseste sa trimita decisiv, Oltean este omul potrivit la locul potrivit si blocheaza excelent.

Minutul 80: Putin fotbal la Botosani, gazdele nu mai conteaza in atac, in timp ce galatenii nu reusesc sa se adune nici macar pentru a marca golul de onoare.

Minutul 77: Hadnagy este inlocuit de Carjan.

Minutul 65: Si Milea este avertizat si primeste cartonas galben.

Minutul 64: Giurgiu intra in locul lui Cooper. A fost ultima schimbare a Otelului Galati.

Minutul 63: Danci vede cartonas galben.

Minutul 59: Ocazie imensa a lui Tudorie! Atacantul oaspetilor suteaza in portar.

Minutul 55: GOOOOOOL!!! 3-0! Gazdele reusesc sa mareasca diferenta prin Istvan Fulop.

Minutul 54: Corner pentru gazde dar oaspetii resusesc sa respinga mingea la mijlocul terenului.

Minutul 46: O noua schimbare la oaspeti. Sarghi este inlocuit, intra Tudorie.

Minutul 46: Modificare si la gazde, Danci in locul lui Codoban.

Minutul 46: Schimbare la Otelul Galati. Filip a fost inlocuit cu Zaharia.

Minutul 46: A inceput a doua repriza a meciului.

Minutul: 45+1: PAUZA

Minutul 45: Prima repriza se prelungeste cu un minut.

Minutul 44: GOOOOL!!! 2-0! Gabriel Vasvari marcheaza pentru a doua in acest meci.

Minutul 43: Miselaricu este avertizat si primeste cartonas galben.

Minutul 43: Al doilea penalty pentru gazde, Miselaricu faulteaza la marginea careului.

Minutul 39: Gafa incredibila a lui Sarghi, mingea ajunge la Fulop care il dribleaza pe portar, insa suteaza pe langa.

Minutul 36: Acsinte primeste cartonas galben.

Minutul 25: Si Cooper este avertizat si primeste cartonas galben.

Minutul 24: Filip primeste cartonas galben.

Minutul 23: GOOOOL!!! 1-0! Gabriel Vasvari marcheaza pentru FC Botosani!

Minutul 22: Penalty pentru gazde la un fault imprudent.

Minutul 15: Vasvari este avertizat si primeste cartonas galben.

Minutul 14: Ocazie imensa pentru gazde, Hadnagy loveste in bara.

Minutul 09: Sergiu Oltean primeste primul cartonas galben al meciului.