FOTBAL, LIGA I: Meci cu sange si doua eliminari!

Ramasa in 9 jucatori, ACS Poli Timisoara n-a rezistat in fata echipei FC Botosani, care a castigat cu scorul de 0-1.

Echipa locala FC Botosani a obtinut trei puncte importante in lupta pentru salvarea de la retrogradare, impunandu-se in fata celor de la ACS Poli Timisoara, scor 1-0.

In minutul 21 al partidei, au fost momente de panica cu imagini horror. Marius Croitoru plin de sange dupa ce a primit un cot in cap.

In minutul 21, Alexandru Popovici l-a lovit cu cotul in cap pe Marius Croitoru. Mijlocasul de la FC Botosani a cazut la pamant si a avut nevoie de interventia medicilor pentru a i se opri sangerarea abundenta.

Popovici a vazut cartonasul rosu, in timp ce Croitoru a putut reveni pe teren 4 minute mai tarziu, avand capul bandajat.

Imediat dupa startul reprizei secunde, Croitoru a fost luat din nou la tinta, insa de aceasta data de Gorobsov, fiind calcat pe glezna.

Din nou cartonas rosu, iar gazdele au reusit sa treaca in avantaj in minutul 54, dupa eurogolul lui Vasvari.

Banatenii s-au aventurat in ofensiva pe finalul partidei si puteau primi un penalty la un hent in careu al lui Croitoru, insa arbitrul a lasat jocul sa continue.

Echipele de start

FC Botosani: Lazar – Patache, Sg. Oltean, Ivanovs, Bordeanu – Tincu, Vasvari – M. Croitoru, Vertelis, Hadnagy – Stojkov.

Rezerve: Curileac, Codoban, Puri, Cirjan, Ghinga, Fulop, Acsinte.

ACS Poli Timisoara: Nuno Claro – Mera, Seroni, Scutaru, Morariju – Gorobsov, Poparadu – Popovici, Boldea, Trandu – S. Szekely.

Rezeve: Pap, Dobrosavlevici, Keita, Kneeshaw, Himcinschi, Hasani, Fl. Nanu.

Rezultate inregistrate in partidele disputate, vineri, sambata si duminica in etapa a XXII-a a Ligii I

Astra Giurgiu – Pandurii Targu Jiu, ora 19.30 – Dolce Sport

Dinamo Bucuresti – Corona Brasov, ora 20.30 – Digi Sport.

Minutul 71: Iese Hadnagy si intra Cirjan

Minutul 70: Codoban scapa singur cu Nuno Claro, dar voleul sau este blocat de portughez

Minutul 64: Fulop reuseste sa inscrie cu o reluare din 2 metri, dar golul e anulat pentru ofsaid

Minutul 63: Boldea e inlocuit de Nanu

Minutul 60: Vertelis este inlocuit de Fulop

Minutul 57: GOOOOL!!! Vasvari deschide scorul cu un sut fabulos de la 30 de metri

Minutul 55: Iese Szekely si intra Hasani

Minutul 51: Gorobsov este eliminat pentru o intrare dura asupra aceluiasi Croitoru

Minutul 46: A inceput repriza secunda

Minutul 45: Tincu e inlocuit de Codoban

Minutul 45: Sfarsitul primei reprize PAUZA

Minutul 46: Scutaru vede galben

Minutul 42: Ivanovs este avertizat pentru un fault asupra lui Szekely

Minutul 38: Croitoru ii trimite perfect in careu lui Hadnagy, dar atacantul botosanenilor asteapta prea mult pana sa traga si este blocat

Minutul 34: Szekely scapa singur spre poarta, dar suteaza lamentabil de la marginea careului

Minutul 33: Vasvari suteaza din voleu, dar Nuno Claro are o noua interventie buna

Minutul 31: Croitoru trimite in careu pentru Popovici, insa Nuno Claro iese si retine

Minutul 27: Nuno Claro scapa un balon in fata, iar Vertelis reuseste sa inscrie dintr-un metru, dupa o deviere, insa golul este anulat

Minutul 21: Popovici este eliminat dupa o lovitura aplicata lui Croitoru. Mijlocasul celor de la Botosani e plin de sange dupa ce a fost lovit cu cotul in cap

Minutul 19: Szabolcs Szekely suteaza de la marginea careului direct in bratele lui Lazar

Minutul 15: Ivanovs incearca sa reia din 6 metri cu calcaiul, dar balonul este blocat de fundasii timisoreni

Minutul 13: Vasvari trage puternic de la 20 de metri, dar Nuno Claro respinge in corner

Minutul 10: Nici un sut pe spatiul portii dupa primele 10 minute de joc

Minutul 01: A inceput meciul