Home Sport HCM Botosani a obtinut prima victorie acasa

HCM Botosani a obtinut prima victorie acasa

Echipa locala de handbal a reusit sa castige partida de joi, de la Sala Polivalenta.

Antrenorul principal al HCM Botosani, Florin Ciubotariu, a ales sa inceapa meciul cu o echipa de rezerve. Formula de start a fost urmatoarea: Octavian Poienari, Cosmin Besliu, Robert Puiu, Iulian Abacioaiei, Vasyl Ivasyuk, Florentin Buburuz si Dan Vasile.

La meci au venit primarul municipiului Ovidiu Portariuc si viceprimarul Cosmin Andrei.

La finalul primei reprize, HCM Botosani conducea cu 12-6 in fata adversarei CSU Targoviste.

In a doua repriza, jucatorii de la HCM Botosani si-au consolidat avantajul luat in prima parte a meciului, invingand CSU Targoviste cu 26-14.

Meciul HCM Botosani – CSU Targoviste s-a desfasurat la Sala Polivalenta „Elisabeta Lipa” din municipiul Botosani si a fost programat in cadrul etapei a IV-a a Seriei I a Diviziei A a Campionatului National de Handbal.