Home Sport SIMONA HALEP a ajuns in SFERTURI de FINALA la INDIAN WELLS! Ce...

SIMONA HALEP a ajuns in SFERTURI de FINALA la INDIAN WELLS! Ce urmeaza

Tenismena romanca a batut-o pe Pliskova si se pregateste de meciul cu locul 13 WTA!

Meciul Simona Halep – Karolina Pliskova s-a finalizat cu scorul 6-4 / 6-4 in optimile turneului de la Indian Wells.

Cele dou tenismene au luptat pentru calificarea in sferturi o ora si 18 minute.

Urmatorul pas pentru Simona Halep va fi jocul in sferturile de la Indian Wells cu Carla Suarez Navarro (Spania – locul 13 WTA), care a trecut in optimi de Heather Watson (Anglia, 43 WTA), cu 7-6, 3-6, 6-1.

Halep si Navarro nu sunt la prima intalnire. Au avut 8 confruntari pe teren pana acum, impartindu-si victoriile, 4 la 4.

In 2014 au avut programata o singura intalnire, dar Simona s-a retras atunci de la turneul de la Roma, inainte sa joace cu Navarro, in turul 3.