SPECTACOL fotbalistic – FC Botosani – Rapid Bucuresti

Un meci care a aprins galeriile! A fost un adevarat spectacol, cu goluri, dar si ratari, cu ritm alert. Scorul final : 2-2.

A fost un meci care poate fi trecut in randul celor mai frumoase din sezonul actual al Ligii I.

Echipele:

Rapid: Buchta – Sapunaru, Sapina, Cmovs, Josl – Gecov, Garai, J. Coimbra – Meulens, D. Niculae, Benson
Rezerve: Bornescu, A. Dan, E. Oriol, R. Alves, Almeida, Pancu

FC Botosani: Curileac – Patache, Ngadeu, Tincu, Acsinte – Ivanovici, Vasvari, Danci – Ngankam, Batin, Martinus
Rezerve: Lazar, Croitoru, Handagy, Ianc, Browne, Rosu, Faug-Porret

Primul gol al meciului a fost marcat in minutul 25 de Ivanovici, dupa un contraatac al fotbalistilor botosaneni.

Minutul 53 a adus egalarea. Edu Oriol a marcat pentru Rapid.

In minutul 73, botosanenii au preluat iar conducerea in urma unui penalty obtinut de Paul Batin. A  sutat spre poarta Vasvari si a marcat.

Rapidul a prins ocazia egalarii, trei minute mai tarziu. Tot in urma unui penalty, a tranformat scorul, aducand egalitatea, Cristi Sapunaru, in minutul 76.

Botosanenii au trecut si pe langa doua mari ocazii de a inscrie, fara sa le fructifice.

FC Botosani urca, asadar, in clasament pe locul 5, cu 42 de puncte.