STEAUA BUCURESTI-FC BOTOSANI: 4-0! Victorie cu scandal! (LIVETEXT)

Ros-albastrii au refacut diferenta de 8 puncte fata de Astra Giurgiu dupa ce a invins-o pe FC Botosani in Ghencea, scor 4-0.

Adrian Popa a deschis scorul in minutul 12 dintr-un ofsaid nesemnalizat de arbitrul partidei.

Dupa pauza, Piovaccari a inscris si el la doar un minut dupa ce a intrat pe teren, ajungand la 9 reusite in acest sezon al Ligii 1. Oaspetii au cerut un fault la portar dar arbitrul a validat golul.

Italianul s-a apropiat la doar doua goluri de Liviu Antal si Valentin Lemnaru, fiecare cu cate 11 reusite.

Parvulescu a punctat si el in minutu 65, iar Tanase a inchis tabela in minutul 68.

FC Botosani isi incheie astfel seria de 4 victorii consecutive si ramane pe locul 10, cu 32 de puncte.

Steaua Bucuresti este neinvinsa in acest sezon, iar pe teren propriu a primit doar 4 goluri, in 11 jocuri.

Steaua a fost acuzata ca, si in urma meciului cu FC Botosani, a fost ajutata de arbitri pentru a castiga partida.

Echipele de start

Steaua Bucuresti: Tatarusanu – Prepelita, Gardos, Szukala, Pirvulescu – Pintilii, Sinmartean – Ad. Popa, Keseru, Tanase – Chipciu.

Rezerve: Fl. Nita, Latovlevici, Stanciu, Piovaccari, Radut, Varela, G. Iancu.

FC Botosani: Lazar – Patache, Sg. Oltean, Ivanovs, Fl. Acsinte – Tincu, Ghinga, Dancsi – Fulop, Stojkov, Vertelis.

Rezerve: Curileac, Puri, Juncanaru, Codoban, Bordeanu, Dorrego.

Rezultate din Liga I

Vezi rezultatele inregistrate in partidele disputate, vineri, sambata, duminica si luni in etapa a XXV-a a Ligii I.

Petrolul Ploiesti – Dinamo Bucuresti 2-2

Au marcat: Albin ‘4 (penalti), ’34 / Barboianu ’10, Guilherme ’53 (autogol)

Luni

Universitatea Cluj – Gaz Metan Medias 1-0

A marcat: Lemnaru ’60.

FC Vaslui – FC Brasov 1-0

A marcat: Ortiz ’61

Steaua Bucuresti – FC Botosani 4-0

Au marcat: Adi Popa ’12, Piovaccari ’54, Parvulescu ’65, Tanase ’68.

Minutul 94: FLUIER FINAL!

Minutul 87: Pintilii a fost pentru a doua oara eliminat in stagiunea curenta, prima data fiind cu Astra, in etapa a 19-a

Minutul 86: Sut deviat al lui Tanase, mingea cade pe plasa

Minutul 85: Pintilii primeste al doilea cartonas galben si este eliminat

Minutul 78: Prepelița reia cu capul la coltul scurt, Lazar reuseste sa respinga

Minutul 74: Parvulescu a marcat al 10-lea gol in Liga 1. El nu mai inscrisese in campionat din 18 martie 2012, Steaua-Astra 2-1

Minutul 72: Adi Popa il serveste din nou pe Tanase, dar executia acestuia din 3 metri trece pe langa poarta

Minutul 69: Stojkov a iesit, a intrat Dorrego

Minutul 68: GOL!!! Cristi Tanase este servit de Adi Popa, iar acesta inscrie cu latul in vinclu

Minutul 66: Sutul lui Tanase este deviat si loveste bara

Minutul 64: GOL!!! Parvulescu este servit bine de Tanase, intoarce un adversar si trage cu spitul pe langa Lazar

Minutul 61: Stanciu trage din lovitura libera, mingea e deviata de zid si trece peste poarta

Minutul 46: Codoban intra in locul Vertelis

Minutul 45a1: Sfarsitul primei reprize PAUZA!

Minutul 45a1: Sut al lui Keseru de la marginea careului, mingea trece putin pe langa poarta

Minutul 45: Pintilii reia cu capul, Lazar respinge, mingea ajunge la Adi Popa, care suteaza in blocajul unui adversar

Minutul 40: Pintilii primeste cartonas galben si va absenta etapa viitoare

Minutul 38: Chipciu trage de la marginea careului, pe langa poarta aparata de Lazar

Minutul 32: Chipciu trage de la mare distanta, mingea trece putin pe langa poarta

Minutul 27: Danci trimite cu capul din 7 metri, peste poarta insa

Minutul 25: Dupa gol, Steaua nu a mai avut nici o actiune ofensiva. Mai mult, echipa din Botosani a evoluat mai bine, dominand jocul fara prea multe probleme

Minutul 22: Popa a marcat al 7-lea gol in sezonul curent, al 13-lea in Liga 1. El este al 2-lea golgeter al „ros-albastrilor”, dupa Piovaccari

Minutul 12: GOL!!! Keseru centreaza din corner, Pintilii deviaza cu capul, iar Adi Popa impinge mingea in plasa

Minutul 09: Ghinga suteaza de la 18 metri, peste poarta lui Tatarusanu insa

Minutul 07: Fulop trage de la mare distanta din lovitura libera, mingea trece mult peste poarta

Minutul 04: Tanase intoarce un adversar, paseaza in fata portii catre Adi Popa, dar Lazar iese si retine

Minutul 01: A inceput partida!

Politica de comentarii : Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material.

Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul http://www.reporterul.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.