Astra Giurgiu – FC Botosani 5-0. O noua umilinta a botosanenilor!

Dupa 6-1 la Targu Jiu, botosanenii au fost invinsi in aceasta seara cu 5-0 de Astra Giurgiu.

La acest meci, Atilla Hadnagy a fost tinut pe banca de Cristi Popovici.

Echipele:

Astra Giurgiu: D. Coman – Matel, V. Gaman, Yahaya, Morais – Laban, Seto – G. Enache, Budescu, De Amorim – Yazalde

Rezerve: Lung Jr., Santos, Cristescu, Giurgiu, Yoda, Ivanovski, Uriah

FC Botosani: Curileac – Patache, Poverlovici, C. Dinu, Maghici – Tincu – Fulop, Vasvari, Codoban, Vraciu – Cirjan

Rezerve: Perianu, Radu, Ursu, Taban, Druga, I. Matei, Hadnagy

Rezultate inregistrate in partidele disputate, vineri, sambata si duminica, in etapa a XV-a a Ligii I, programul celorlalte meciuri si clasamentul competitiei:

Vineri
Concordia Chiajna – Sageata Navodari 4-0
Au marcat: Rosu ’61, ’74 (Penalti), Welington ’90, Serediuc ’90a3 (penalti)

Ceahlaul Piatra Neamt – ACS Poli Timisoara 1-0
A marcat: Golubovici ’77

Otelul Galati – FC Vaslui 1-2
Au marcat: Marquinhos ’90a3 (penalti) / Wilk ’28, Antal ’84 (penalti)

Minutul 55: Budescu este avertizat

Minutul 47: Curileac respinge in fata un sut puternic al lui Budescu, mingea ajunge la Yazalde, dar portarul moldovenilor isi spala greseala si respinge in corner

Minutul 46:  A inceput repriza a doua

Minutul 45: Iese Codoban si intra Matei

Minutul 45: Sfarsitul primei reprize Astra conduce la pauza cu 4-0

Minutul 43: GOL!!! Curileac scapa in fata un balon simplu, Patache il pierde in fata lui De Amorim. Brazilianul ii paseaza lui Takayuki, care inscrie

Minutul 39: Budescu trece din nou pe linga gol, reluind in transversala din apropiere

Minutul36: Budescu ramine singur in fata portii, dar Curileac blocheaza sutul acestuia

Minutul 32: GOL!!! Yazalde trimite un balon in fata portii, reluat in poarta fara emotii de Enache

Minutul 25: Budescu reia de la marginea careului mult peste poarta

Minutul 19: Budescu suteaza de la 20 de metri, dar Curileac reuseste sa retina

Minutul 17: GOL!!! De Amorim trece de doi adversari si il executa pe Curileac cu un sut la coltul lung

Minutul 09: GOL!!! Takayuki intoarce perfect pentru Enache la 6 metri, care impinge balonul in plasa pe langa Curileac

Minutul 03: Budescu primeste un balon in careul advers, dar sutul sau este blocat

Minutul 01: A inceput meciul!