CS U Craiova – FC Botosani 2-1 (LIVETEXT)

CS U Craiova are ocazia de a urca pe primul loc in play out dupa partida de cu FC Botosani.

Oltenii au doua succese si o infrangere pana acum, in timp ce moldovenii au o victorie, o remiza si o infrangere si ocupă locul 6 din 8 in play-out.

O victorie ar aduce echipa din Craiova pe locul 3, peste Concordia, Voluntari si CFR Cluj.

Echipele de start

CS U Craiova: Straton – Dumitraș, Popov, Acka, Izvoranu – Zlatinski, Madson, Bancu – Ivan, Mazarache, Nuno Rocha

FC Botosani: Iliev – Tomozei, Ngadeu, Miron, Musat – Cucu, Casado – Carralero, Cabrera, Fulop – Matulevicius

LIVETEXT

90′ Fluier de final de meci. Scor 2-1!

90’+1 FC Botosani preseaza si Gonzalo Cabrera are o mare ocazie de gol, insa mingea loveste transversala!

90’+1 ArbitrulIstvan Kovacs a prelungit repriza secunda cu inca 3 minute.

90′ Gol! CS Universitatea Craiova conduce cu scorul de 2-1! Golul a fost marcat de Hristo Zlatinski.

88′ Lovitura de colt pentru CS U Craiova.

87′ Galben pentru Marius Ionut Tomozei (FC Botosani).

85′ Michael Ngadeu Ngadjui (FC Botosani) este aproape de gol cu o lovitura de cap, dar balonul este blocat.

85′ Osfaid la Sergiu Popovici (FC Botosani).

85′ Galben pentru Kay (CS U Craiova).

84′ Schimbare la CS U Craiova. Andrei Herghelegiu ii ia locul lui Virgil-Andrei Ivan.

83′ Sutul lui Dan Roman (FC Botosani) nu nimereste poarta si scorul ramane neschimbat.

80′ Schimbare la CS U Craiova. Kay intra in locul lui Madson.

80′ CS UCraiova ataca prin Alexandru Baluta, dar finalul fazei nu schimba tabela.

78′ Schimbare la FC Botosani. Mihai Catalin Bordeianu il inlocuieste pe Deivydas Matulevicius.

74′ Galben pentru Madson (CS Universitatea Craiova).

72′ Schimbare la CS U. Iese Simon Moise Mazarache, intra Alexandru Baluta.

70′ Simon Moise Mazarache (CS U) trimite pe langa poarta.

69′ Schimbare la FC Botosani. Dan Roman il inlocuieste pe Istvan Fulop.

68′ CS Universitatea Craiova avanseaza prin Nuno Rocha, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.

67′ Istvan Kovacs fluiera ofsaid la Deivydas Matulevicius (FC Botosani).

67′ Jose David (FC Botosani) prinde un sut, dar rateaza tinta.

66′ FC Botosani preseaza in atac, insa sutul lui Istvan Fulop nu gaseste poarta.

66′ Sut bun al lui Jose David (FC Botosani), dar fara rezultat.

64′ Suteaza Madson, dar nu nimereste poarta.

62′ Virgil-Andrei Ivan (CS U) este semnalizat in pozitie de ofsaid.

61′ Nuno Rocha trage spre poarta, dar scorul ramane acelasi.

61′ Corner pentru CS Universitatea Craiova.

59′ Galben lui Stelian Nicolae Cucu (FC Botosani).

55′ Schimbare la FC Botosani. Sergiu Popovici ii ia locul lui Carralero.

54′ Gool! Scorul devine 1-1prin golul lui Stephane Acka!

54′ Hristo Zlatinski (CS Universitatea Craiova) bate un corner.

53′ Hristo Zlatinski (CS U) executa un corner.

52′ CS Universitatea Craiova avanseaza in atac si Nicusor Silviu Bancu reuseste sa traga, dar mingea trece pe langa poarta.

51′ CS Universitatea Craiova ataca periculos si Hristo Zlatinski suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.

49′ Nuno Rocha (CS U) suteaza, dar rateaza tinta.

48′ Virgil-Andrei Ivan (CS U) reuseste sa traga, dar mingea nu nimereste poarta.

48′ Gonzalo Cabrera (FC Botosani) suteaza pe poarta, dar intervine goalkeeperul.

46′ A inceput a doua repriza.

PAUZA

45′ Final de prima repriza.

43′ Incearca Madson (CSU) dar nu nimereste poarta.

39′ Eliminare! Silviu Izvoranu (CSU) ia al doilea galben in acest meci si este trimis la vestiare!

37′ Silviu Izvoranu (CSU) vede cartonasul galben.

34′ Trage Madson (CSU) dar balonul trece pe langa poarta.

34′ Istvan Fulop (FC Botosani) suteaza, dar nu e gol.

31′ Gooool! Michael Ngadeu Ngadjui trimite cu capul, dupa pasa lui Istvan Fulop si FC Botosani preia conducerea. 0-1 pentru FC Botosani.

28′ Cartonas galben pentru Michael Ngadeu Ngadjui (FC Botosani).

25′ Corner pentru CS Universitatea Craiova.

25′ Hristo Zlatinski (CS Universitatea Craiova) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.

24′ Lovitura de la colt pentru CS Universitatea Craiova. Este executata de Virgil-Andrei Ivan.

16′ Galben pentru George Andrei Miron (FC Botosani).

9′ Stelian Nicolae Cucu (FC Botosani) este semnalizat in ofsaid.

6′ Simon Moise Mazarache (CS Universitatea Craiova) trimite pe langa poarta.

6′ Incursiunea lui Nuno Rocha este respinsa de defensiva celor de la FC Botosani.

1′ A inceput meciul.