FC BOTOSANI – CSMS IASI 0-0! Derby-ul Moldovei pe Stadionul Municipal din Botosani! (LIVETEXT)

Luni seara este seara fotbalului din zona Moldovei. Atat FC Botosani, cat si CSMS Iasi vor victoria. Botosaniul, ca sa se indeparteze cat mai mult de zona retrogradabila, iar Iasul pentru a prinde un loc in meciurile europene.

In meciul de luni seara, FC Botosani porneste ca favorita, dar si cu sanse de victorie. Partida cu CSMS Iasi vine dupa un meci infernal cu ACS Poli Timisoara, unde gazdele s-au impus cu un 6-1 clar in fata banatenilor. Si asta in conditiile in care FC Botosani era antrenata in acel moment de Alin Bejan si Alin Bordeanu.

Si CSMS Iasi se afla „pe cai mari”, de 11 meciuri este neinvinsa.

ECHIPELE

FC Botosani: Plamen Iliev, Andrei Patache, Michael Ngadjui Ngadeu, Florin Plamada, Nicolae Musat, Stelian Cucu, Gabriel Vasvari, Gonzalo Cabrera, Istvan Fulop, Petre Ivanovici, Attila Hadnagy.
Antrenor: Leo Grozavu

CSMS Iasi: Branko Grahovac, Cosmin Voicu, Marius Mihalache, Marius Ciuca, Alexandru Tiganasu, Milan Miric, Vasile Gheorghe, Lukacs Bole, Andrei Cristea, Azdren Llullaku, Bojan Golubovic.
Antrenor: Nicolo Napoli

LIVETEXT

FINAL DE MECI

90′ S-a fluierat de final de meci.

90’+4 Cartonas galben pentru Branko Grahovac (Poli Iasi).

90’+3 Schimbare la Poli Iasi. Gianmarco Piccioni il inlocuieste pe Bojan Golubovic.

90′ S-au anuntat 3 minute de prelungiri.

88′ Carralero (FC Botosani) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.

87′ Cartonas galben pentru Cosmin Frasinescu (Poli Iasi).

86′  Schimbare la Poli Iasi. Alexandru Cretu intra in locul lui Andrei Cristea.

82′ Corner pentru FC Botosani, dar lovitura de cap a lui Michael Ngadeu Ngadjui nu-si atinge tinta

81′ FC Botosani preseaza in atac, insa sutul lui Carralero nu gaseste poarta.

80′ Osfaid la Andrei Cristea (Poli Iasi).

78′ Andrei Cristea (Poli Iasi) suteaza mult deasupra portii.

78′ Lovitura de colt pentru FC Botosani dar fara vreun rezultat. Poli Iasi pleaca repede pe contraatac.

76′ Schimbare la FC Botosani. Intra Carralero in locul lui Istvan Fulop.

74′ Marius Ovidiu Mihalache (Poli Iasi) a revenit pe teren.

74′ Jocul a fost reluat pe Stadionul Municipal.

73′ Marius Ovidiu Mihalache (Poli Iasi) este accidentat si meciul se intrerupe.

72′ Deivydas Matulevicius (FC Botosani) trimite pe langa poarta.

71′ Stelian Nicolae Cucu (FC Botosani) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.

62′ Lovitura libera pentru FC Botosani. Istvan Fulop suteaza, dar nu, nu e gol.

61′ Cartonas galben lui Ionut Voicu (Poli Iasi)

58′ Cartonas galben pentru Milan Miric (Poli Iasi).

55′ Lovitura de la colt pentru FC Botosani. Executa Istvan Fulop, dar oaspetii reusesc sa indeparteze pericolul de la poarta lor.

55′ Florin Plamada (FC Botosani) incearca o lovitura cu capul, dar mingea este respinsa.

54′ Faza importanta, dar Poli Iasi indeparteaza pericolul dupa sutul lui Petre Ivanovici (FC Botosani).

53′ Poli Iasi preseaza si Milan Mitic prinde un sut, blocat totusi de apararea adversa.

53′ Marius Ovidiu Mihalache (Poli Iasi) gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.

52′ Corner pentru Poli Iasi. Bate Lukacs Bole (Poli Iasi) dar gazdele reusesc sa respinga mingea si sa indeparteze pericolul de la poarta.

51′ Cartonas galben pentru Petre Daniel Ivanovici (FC Botosani).

48′ Se reia jocul.

48′ Jocul este intrerupt pentru ca Marius Ovidiu Mihalache de la Poli Iasi aa fost accident grav. si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

46′ Schimbare la FC Botosani. Deivydas Matulevicius a intrat in locul lui Attila Hadnagy.

46′ – A inceput a doua repriza.

45′ S-au anuntat doua minute de prelungiri.

35′ Michael Ngadeu Ngadjui (FC Botosani) incaseaza primeste un cartonas galben.

34′ Schimbare la FC Botosani. Iese Gabriel Vasvari, intra Jose David.

32′ Cosmin Frasinescu (FC Botosani) loveste puternic balonul, mingea trece pe langa poarta.

28′ Lovitura de colt pentru FC Botosani. Gabriel Vasvari (FC Botosani) suteaza pe poarta, dar rateaza.

27′ FC Botosani avanseaza prin Istvan Fulop, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.

24′ Gabriel Vasvari (FC Botosani) prinde un sut, dar rateaza tinta.

23′ Suteaza Andrei Cristea (Poli Iasi), dar nu nimereste poarta.

22′ Alexandru Tiganasu (Poli Iasi) este accidentat si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

21′ Ofsaid pentru Poli Iasi.

20′ Istvan Fulop (FC Botosani) executa un corner.

17′ Poli Iasi in atac, Lukacs Bole trage, dar scorul ramane acelasi.

15′ Bojan Golubovic de la Poli Iasi este faultat destul de dur.

14′ Cap Alexandru Tiganasu (Poli Iasi), mingea este respinsa.

13′ Poli Iasi avanseaza in atac si Azdren Llullaku reuseste o lovitura frumoasa de cap. .

13′ Corner pentru Poli Iasi.

12′ FC Botosani este in atac dar Poli Iasi reuseste sa se apere.

11′ FC Botosani are un corner, Istvan Fulop se pregateste sa il execute.

10′ Cap Attila Hadnagy (FC Botosani) dar balonul trece pe langa poarta.

3′ Poli Iasi ataca prin Madalin Marius Ciuca, dar finalizarea fazei de joc nu schimba tabela de scor.

1′ A inceput meciul.

Politica de comentarii : Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material.

Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul http://www.reporterul.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.