FOTBAL: FC BOTOSANI-CONCORDIA CHIAJNA 5-1! (Scor final) Un meci cu miza! (TEXT LIVE & FOTOGALERIE)

Dupa o serie de 3 victorii consecutive in Liga 1, FC Botosani isi doreste sa continue acest trend si in meciul de vineri sera cu Concordia Chiajna.

La randul lor, ilfovenii n-au mai castigat in campionat din octombrie, cand invingeau la Iasi. Au urmat, apoi,  8 meciuri in care au remizat de 4 ori si au pierdut tot de 4 ori.

Acum au o serie de 3 remize consecutive. Pentru ambele victoria este foarte importanta, pentru ca s-ar departa si mai mult de ultimele doua clasate, Voluntari si Petrolul.

ECHIPELE

FC BOTOSANI: Razvan Plesca, Radoslav Dimitrov, Michael Ngadjui Ngadeu, George Andrei Miron, Flprin Acsinte, Mihai Bordeianu, Gabriel Vasvari, Gonzalo Cabrera, Istvan Fulop, Quentin Martinus, Attila Hadnagy; antrenor: Cristi Pustai.

Rezerve: Plamen Ivanov Iliev, Andrei Patache, Florin Plamada, Nicolae Stelian Cucu, Petre Ivanovici, Mergim Neziri, Sergiu Popovici.

CONCORDIA CHIAJNA: Florin Matache, Stefan Nicolae Barboianu, Andrei Vladut Voineag, Cristian Sirghi, Razvan Tincu, Valentin Marius Lazar, Marian Cristescu, Gabriel Nicu Giurgiu, Silviu Gabriel Pana, Marian Constantinescu, George Marius Pena; antrenor: Adrian Falub.

Rezerve: Florin Iacob, Mihai Dina, Florin Flavius Purece, Daniel Cornel Lung, Nicolae Lucian Ion, Catalin SStefan Tara, Razvan Augustin Gradinaru.

LIVE TEXT

Minutul 1: Un inceput promitator pentru FC Botosani. Desi are posesia mingii echipa gazda nu reuseste sa finalizeze fazeele de joc.

Minutul 5: Presing al celor de la Concordia Chiajna, insa oaspetii nu reusesc sa suteze la poarta.

Minutul 6: Corner pentru Chiajna, dar mingea ajunge la portarul oaspetilor.

Minutul 9: Mingea este jucata mai mult la centrul terenului. Chiar daca ambele echipe vor victorie, niciuna dintre ele nu ataca cu mai mult curaj.

Minutul 11: Primul sut spre poarta a celor de la FC Botosani. A sutat Bordeianu de la aproximativ 30 de metri.

Minutul 12: Fault pentru FC Botosani. Se pregateste pentru sutat Martinus.

Minutul 13: GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! 1-0 pentruFC Botosani. A marcat Ngadeu.

Minutul 14: FC Botosani reia atacul si obtine un corner dar portarul ospetilor prinde minge fara nicio problema.

Minutul 17: Cartonas galben pentru Sirghi de la Concordia Chiajna.

Minutul 20: GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! 2-0 pentru FC Botosani. A marcat Vasvari.

Minutul 21: Fulop suteaza spre poarta dar mingea atinge bara de sus.

Minutul 27: FC Botosani ataca dar obtine un corner.

Minutul 28: Acsinte porneste de unul singur dar obtine un corner.

Minutul 29: Un nou corner pentru FC Botosani.

Minutul 30: Dupa un nou pressing al jucatorilor de la FC Botosani, echipa gazda obtine un nou corner.

Minutul 30: GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! 3-0 pentru FC Botosani. A marcat Martinus.

Minutul 32: Schimbare la Concordia Chiajna. A iesit Constinescu si a intrat Purece.

Minutul 38: FC Botosani ataca insa Vasvari suteaza de la aproximmativ 40 de metri pe langa poarta adversarilor.

Minutul 40: Caronas galben pentru Acsinte de la FC Botosani.

Minutul 41: Un nou atac al celor de la FC Botosani s-a incheiat cu respingerea mingii de catre portarul echipei adverse in out.

Minutul 43: Cristescu de la Concordia Chiajna suteaza spre poarta adversa din marginea careului, insa Plesca reuseste sa respinga.

Minutul 45: Prima repriza este prelungita cu un minut.

Minutul 45+1: Sfarsitul primei reprize.

PAUZA

Minutul 45: A inceput a doua repriza.

Minutul 47: Jucatorii de la Concordia Chiajna au inceput in forta insa fazele de atac raman nefinalizate.

Minutul 49: Cartonas galben pentru Fulop de la FC Botosani.

Minutul 50: Fulop pleaca in atac dar sutul spre poarta este slab iar portarul echipei adverse apara fara nicio problema.

Minutul 53: Schimbare la FC Botosani. Intra Stelian Cucu si iese Fulop.

Minutul 55: Lovitura libera pentru FC Botosani executata de Vasvari, insa mingea trece peste poarta aparata de Matache.

Minutul 60: Un sut putenic de la marginea careului de la 11 metri a lui Cabrera, insa acesta nu nimereste poarta adversa.

Minutul 62: Barboianu centreaza in careul echipei gazde, dar Plesca prinde mingea.

Minutul 63: Schimbare la Concordia Chiajna.

Minutul 67: Lovitura libera pentru FC Botosani. Martinus suteaza in careul advers, dar portarul Matache o prinde fara nicio problema.

Minutul  69: Schimbare la FC Botosani. Intra Ivanovici si iese Bordeianu.

Minutul 73: Martinus centreaza in careul advers iar Hadnagy preia cu capul pe langa poarta.

Minutul 75: GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 4-0 pentru FC Botosani. Hadnagy ataca, portarul Matache scapa mingea iar Martinus suteaza in poarta adversa.

Minutul 78: Marius Lazar de la Concordia Chiajna suteaza puternic di interiorul careului spre poarta echipei gazda, insa Plesca respinge, indepartand pericolul de la poarta aparata de acesta.

Minutul 80: Schimbare la FC Botosani. Iese Hadnagy si intra Patache.

Minutul 81: Schimbare la Concordia Chiajna.

Minutul 85: GOOOL!! Scor 4-1. A marcat Cristescu pentru Concordia Chiajna.

Minutul 87: Patache a intrat in careul advers, dar a prelungit driblingul pana a pierdut mingea.

Minutul 90: Repriza a doua se prelungeste cu doua minute.

Minutul 90+1: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 5-1 pentru FC Botosani. A marcat Ivanovici.

Minutul 90+2: Final de meci.