PLAY-OUT: FC Botosani-Petrolul Ploiești 1-0

Vineri a inceput cursa contra cronometru pentru salvarea de la retrogradare. Play-out-ul este deschis de meciul intre FC Botosani si Petrolul Ploiesti, echipe despartite de noua puncte.

Primul meci din play-out pune fata in fata doua echipe aflate intr-o situatie foarte delicata. FC Botosani este amenintata cu desfiintarea in cazul in care pica in liga secunda, in timp ce Petrolul Ploiesti are de recuperat opt puncte fata de primul loc care asigura salvarea.

ECHIPELE DE START:

FC BOTOSANI: Plesca – Dimitrov, Ngadeu, Miron, Musat – Cucu, Vasvari – Martinus, Cabrera, Fulop – Hadnagy

PETROLUL PLOIESTI: Cobrea – Miselaricu, Prestia, Inez, Begeorgi – Bucsa – Gavrila, Ziani, Stana, Pacar – Paolucci

LIVETEXT:

90′ Centralul George Radulescu fluiera finalul meciului care se termina cu scorul de 1-0 pentru gazde.

90’+2 Arbitrul de rezerva arata 4 minute de prelungire.

90’+1 Deivydas Matulevicius (FC Botosani) incearca o lansare, dar balonul e blocat de un aparator.

90’+1 Deivydas Matulevicius incearca un sut, dar cei de la Petrolul Ploiesti reusesc sa respinga.

90’+1 P. Ploiesti are un corner, Abdellah Zoubirse pregateste sa il execute.

90′ Quenten Martinus de la FC Botosani pare a fi in regula si revine pe teren.

89′ Jocul a fost reluat pe Stadionul Municipal.

88′ Incursiunea lui Constantin Miselaricu este respinsa de defensiva celor de la FC Botosani.

89′ Meciul a fost intrerupt pentru putine momente pentru a i se acorda ingrijiri medicale lui Quenten Martinus.

86′ FC Botosani este surprinsa in ofsaid.

85′ Arbitrul George Radulescu a acordat o lovitura de la colt pentru FC Botosani. Executa Quenten Martinus.

85′ Quenten Martinus (FC Botosani) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.

84′ FC Botosani are un corner, Quenten Martinusse pregateste sa il execute.

84′ Cristian Pustai il introduce pe Deivydas Matulevicius in locul lui Gonzalo Cabrera.

77′ Dan Roman (FC Botosani) ia cartonas galben.

76′ Schimbare la oaspeti: Michele Paolucci e inlocuit de Marcos Michael.

76′ Mihai Catalin Bordeianu il inlocuieste pe Attila Hadnagy la FC Botosani.

75′ Suteaza Fabrice Begeorgi, dar nu nimereste poarta.

72′ Gooool! 1-0 pentru gazde, datorita loviturii de pedeapsa transformate de Gabriel Vasvari!

72′ Penalty pentru FC Botosani!

69′ Karim Ziani (Petrolul Ploiesti) executa un corner.

64′ Constantin Schumacher face o schimbare, Ludovic Guerriero il inlocuieste pe Daniel Stana.

63′ Constantin Schumacher (Petrolul Ploiesti) face schimbare: Abdellah Zoubiril inlocuieste pe Bogdan Gavrila.

62′ Michael Ngadeu Ngadjui (FC Botosani) suteaza, dar rateaza tinta.

59′ FC Botosani este in ofsaid.

59′ Quenten Martinus e bine, a reintrat pe teren dupa accidentarea de adineauri.

58′ Schimbare la FC Botosani, intra Dan Roman in locul lui Istvan Fulop.

58′ FC Botosani avanseaza in atac si Gonzalo Cabrera trage spre poarta. Petrolul Ploiesti se descurca, lovitura e blocata de un aparator.

58′ Jocul a fost reluat.

56′ Fabrice Begeorgi (Petrolul Ploiesti) este avertizat de arbitru.

57′ Quenten Martinus este accidentat si meciul se intrerupe.

53′ Janko Pacar (Petrolul Ploiesti) a fost avertizat cu galben.

50′ Janko Pacar (Petrolul Ploiesti) trimite la poarta, fara rezultat insa.

47′ Gabriel Vasvari (FC Botosani) a primit un galben de la arbitrul George Radulescu.

46′ A inceput repriza a doua.

PAUZA

45′ S-a incheiat prima repriza.

45’+1 FC Botosani avanseaza prin Gabriel Vasvari, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.

45’+1 Arbitrul George Radulescu va prelungi cu inca un minut.

45′ George Andrei Miron este avertizat de George Radulescu.

44′ George Radulescu ii arata galben lui Attila Hadnagy!

44′ Galben pentru Daniel Stana.

41′ FC Botosani ataca periculos si Attila Hadnagy suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.

40′ Lovitura de colt pentru FC Botosani.

40′ FC Botosani in atac, Quenten Martinus trage, dar scorul ramane acelasi.

38′ George Radulescu fluiera ofsaid la Quenten Martinus.

37′ Arbitrul George Radulescu a acordat o lovitura de la colt pentru FC Botosani. Executa Quenten Martinus.

33′ Michael Ngadeu Ngadjui de la FC Botosani si-a revenit dupa o ciocnire usoara.

33′ ArbitrulGeorge Radulescu reia jocul.

33′ Arbitrul George Radulescu nu a fluierat inca reluarea jocului deoarece Michael Ngadeu Ngadjui de la FC Botosani este inca intins pe gazon.

31′ FC Botosani se repede in atac, dar este surprinsa in ofsaid.

28′ Karim Ziani (Petrolul Ploiesti) bate un corner.

22′ Cartonas galben pentru Dan Mihai Bucsa.

9′ Nicolae Musat (FC Botosani) a fost avertizat de catre arbitrul George Radulescu cu primul cartonas galben.

7′ George Radulescu acorda corner pentru FC Botosani.

1′ George Radulescu fluiera startul meciului.